Sony Tüm Xperia'lara Lollipop Güncellemesi Verme Hazırlığında

Sony şüphesiz, Android 5.0 Lollipop platformuna geçiş sürecini en iyi yöneten şirket. Şimdiye kadar sözünü verdiği her model için güncelleme sağlayan Sony, şimdi de geri kalan modellere güncelleme verme hazırlığında.
25 Mayıs 2015 21:21
Sony Tüm Xperialara Lollipop Güncellemesi Verme Hazırlığında
Sony, güncelleme konusunda müşterilerini en çok mutlu eden markaların başında geliyor. Neredeyse çıkardığı her modele o ya da bu şekilde desteğini uzun süre devam ettiren Japon Firma, bu geleneğini orta sınıf Xperia modelleri için de sürdürüyor.
 
 
Bildiğiniz gibi geçtiğimiz yılın sonlarında şirket, Android 5.0 Lollipop güncellemesini alacak modellerini açıklamış ve Ocak ayı itibariyle de bu güncellemeleri servis etmeye başlamıştı. Nisan ayının bitmesiyle birlikte söz verdiği tüm modellere güncellemeyi servis eden Japon firma, boş durmak istememiş olacak ki bazı orta sınıf modeller için de Lollipop çalışmalarına başlamış.
 
 
Sony Fransa kaynaklı habere göre, halen Android 4.4.4 KitKat kullanan Sony Xperia T3 de, Lollipop keyfini yaşayacak modeller arasına girecek. Şirketin T3'den sonra Xperia M2 ve Xperia M2 Aqua modelleri için de benzer çalışmayı yürüteceği gelen bilgiler arasında.
 
Güncellemenin yayımlanacağı tarih için henüz kesin bir tarih olmasa da, bir şirket yetkilisinin Twitter hesabından yaptığı açıklamada kullandığı "gelecek haftalarda" ibaresi, çok fazla beklenmeyeceği manasına geliyor.
shiftdelete
444441
Bu haberler ilginizi çekebilir