Sim Kart destekli Gear Solo geliyor

Samsung'un bir süredir konuşulan sim kart destekli akıllı saati Gear Solo'nun tahminlerden daha kısa süre içerisinde tanıtılacağı iddia edildi. İşte detaylar...
09 Ağustos 2014 11:11
Sim Kart destekli Gear Solo geliyor
Samsung’un kendi başına arama yapabilen yani telefon gibi kullanılabilen bir akıllı saat üzerinde çalıştığı iddiası bir süre önce karşımıza çıkmıştı. 2015 yılı içerisinde tanıtılacağı ve adının Gear Solo olduğu söylenen saatin, önümüzdeki haftalarda IFA 2014 etkinliğinde tanıtılabileceği iddia edildi. 
 
Güney Koreli gazetelerden Yonhap News’e göre Galaxy Note 4 ile birlikte tanıtılacak olan Gear Solo, Samsung’un kendi geliştirdiği Tizen işletim sistemini kullanacak. Şirket Google I/O etkinliğinde tanıtılan Gear Live dışındaki akıllı saatlerinde güç tasarrufu konusunda oldukça başarılı olan Tizen işletim sistemini tercih etmişti.
 
Batarya sıkıntısı nasıl çözülecek?
 
Telefona ihtiyaç duymadan arama yapabilen bir akıllı saat, diğerlerine oranla çok daha fazla güç harcayacaktır. Radyo donanımını içerisinde barındıracak olan Gear Solo’nun batarya dengesinin nasıl sağlanacağı şimdiden merak konusu oldu. 
shiftdelete
207337
Bu haberler ilginizi çekebilir