Şarj Sorununa Çözüm: Çift Bataryalı Telefon Geliyor

Akıllı telefonların bir gün bile dayanamayan sıkılan kullanıcılara Çin'den çözüm geldi. Çift bataryası ile pil problemini ortadan kaldırmayı hedefleyen Gionee M5 ile ilgili ayrıntılar haberimizde.
27 Mayıs 2015 18:33
Şarj Sorununa Çözüm: Çift Bataryalı Telefon Geliyor
Akıllı telefonların hayatlarımıza girmesiyle birlikte yeni bir sorunla da tanışmış olduk. Şarj Problemi! Kimi akıllı telefon kullanıcıları bu sorunu daha şiddetli hissederken kimileri içinse bu durum biraz daha kabul edilebilir bir seviyede.
 
 
Ancak yine de neredeyse herkesin ortak temennisi, kullandıkları telefonların şarjlarının daha uzun süre dayanması. Bunun için belki de bugüne kadar atılmış en güzel adımsa çok uzaklardan, Çin'den geldi.
 
 
Çinli telefon üreticisi Gionee'nin üzerinde çalıştığı son modeli olan M5'in, daha önce örneğine çok rastlanmayan bir özelliğe sahip olduğu ortaya çıktı. İnternete sızan görsellerle de desteklenen habere göre, Gionee M5'de aynı anda kullanımda olan 2 batarya bulunuyor. Bu konunun Çinli şirket tarafından sır gibi saklanması yüzünden henüz bataryaların büyüklüğü hakkında bir bilgiye sahip değiliz. Ancak bu durum, telefon hakkında hiç bir bilgiye sahip olmadığınız manasına da gelmiyor.
 
 
Sızıntıları servis eden internet sitesinin haberine göre 5.5 inç Amoled HD ekrana sahip olan Gionee M5'in arka yüzünde 8MP'lik bir kamera bulunuyor. 152x76x8.6 mm'lik boyutlara sahip telefonun işletim sistemi ise Android 5.1 Lollipop olacak.
shiftdelete
703061
Bu haberler ilginizi çekebilir