Sanal Gerçeklik Yarışı SteamVR ile Kızışacak

Valve firması, SteamVR adında çok özel bir sanal gerçeklik gözlüğü üzerinde çalışıyor ve görünen o ki sanal gerçeklik yarışı SteamVR ile kızışacak. Gözlük ile ilgili tüm detaylar gelecek hafta gerçekleştirilmesi planlanan özel bir etkinlikte ortaya çıkacak.
24 Şubat 2015 22:36
Sanal Gerçeklik Yarışı SteamVR ile Kızışacak
Son yılların dikkat çeken teknolojik gelişmelerinden sanal gerçeklik cihazlarına bir yenisi daha katılıyor. Facebook'un Oculus Rift'i, Samsung'un Gear VR adlı ürününden sonra bir başka dev de benzeri bir cihazla geliyor. Steam platformunun yaratıcısı, Half Life serisi, Portal ve Team Fortress 2 gibi oyunların geliştiricisi Valve yeni sanal gerçeklik gözlüğü ile çok şaşırtacağını iddia ediyor.
 
 
Daha önce benzeri bir ürün üzerinde çalışmadığı bilgisini veren ve iddiaları reddeden şirket yeni raporlara göre, gelecek hafta gerçekleşecek olan Game Devlopers Conferance etkinliğinde SteamVR adlı sürprizini tanıtacak. Şirketin tanıtacağı tek yenilik de bu değil.
 
Söylenene göre ünlü isim başka markaların ürettiği şahsi donanımsal platformu Steam Machine'in kendi versiyonunu üretime sokacak. Böylece PC oyunları oturma odanızda, güçlü bir donanım eşliğinde emrinizde olacak. Etkinliğin bir diğer dikkat çekeninin ise meşhur oyun kontrolcüsü Steam Controller'ın final versiyonu olacağı bildiriliyor.
 
Valve'in yeni hedefi kendi deyimleri ile "yeni oturma odası cihazları" olacak.
shiftdelete
844896
Bu haberler ilginizi çekebilir