Samsung’un Yeni Tableti Geekbench 3’e Testinde Gözüktü

Samsung’un yeni Intel Atom X5 çipsetine sahip 2015 model tableti Geekbench testinde ortaya çıktı. Testte, CHOPIN-LTE kod adıyla ortaya çıkan tabletin test sonucu bu haberde!
23 Mayıs 2015 23:12
Samsungun Yeni Tableti Geekbench 3e Testinde Gözüktü
Geekbench 3 test platformu, 2015 model akıllı telefonlarla ve tabletlerle dolup taşmaya başladı. Android, iOS ve Windows işletim sistemlerinin tümüne hizmet veren benchmark’ın en son misafiri OnePlus 2 olmuştu hatırlarsınız. Sekiz çekirdekli Qualcomm Snapdragon 810 işlemcili akıllı telefonun performans skorlarını ve teknik özelliklerinin bir bölümünü bu platform sayesinde öğrenmiştik.
 
 
Geekbench 3 testi sayesinde sızdırılan cihazlar arasına, Güney Koreli teknoloji devi Samsung’un 2015 model tableti de katıldı. Samsung CHOPIN-LTE olarak isimlendirilen Android tabletin en dikkat çekici yönü, Exynos serisi işlemciler yerine Intel Atom X5-Z8500 çipset içermesiydi.
 
 
CHOPIN-LTE’nin 2,24 GHz saat frekansında sabitlenen 4 CPU çekirdekli yonga kümesine 4 GB RAM eşlik ediyor. Android 5.1 işletim sistemiyle çalışan tablet, Galaxy Tab tablet ailesinin en yeni üyesi olacak gibi görünüyor.
technolabs
496752
Bu haberler ilginizi çekebilir