Samsung’un Yeni Tableti Geekbench 3’e Testinde Gözüktü

Samsung’un yeni Intel Atom X5 çipsetine sahip 2015 model tableti Geekbench testinde ortaya çıktı. Testte, CHOPIN-LTE kod adıyla ortaya çıkan tabletin test sonucu bu haberde!
23 Mayıs 2015 23:12
Samsungun Yeni Tableti Geekbench 3e Testinde Gözüktü
Geekbench 3 test platformu, 2015 model akıllı telefonlarla ve tabletlerle dolup taşmaya başladı. Android, iOS ve Windows işletim sistemlerinin tümüne hizmet veren benchmark’ın en son misafiri OnePlus 2 olmuştu hatırlarsınız. Sekiz çekirdekli Qualcomm Snapdragon 810 işlemcili akıllı telefonun performans skorlarını ve teknik özelliklerinin bir bölümünü bu platform sayesinde öğrenmiştik.
 
 
Geekbench 3 testi sayesinde sızdırılan cihazlar arasına, Güney Koreli teknoloji devi Samsung’un 2015 model tableti de katıldı. Samsung CHOPIN-LTE olarak isimlendirilen Android tabletin en dikkat çekici yönü, Exynos serisi işlemciler yerine Intel Atom X5-Z8500 çipset içermesiydi.
 
 
CHOPIN-LTE’nin 2,24 GHz saat frekansında sabitlenen 4 CPU çekirdekli yonga kümesine 4 GB RAM eşlik ediyor. Android 5.1 işletim sistemiyle çalışan tablet, Galaxy Tab tablet ailesinin en yeni üyesi olacak gibi görünüyor.
technolabs
721441
Bu haberler ilginizi çekebilir
En Çok Okunan Haberler
Video Galeri
Anket

Toplam 0 oylama