Samsung'dan Mobil Güvenlik Devrimi

Samsung güvenliği arttırmak ve kullanım kolaylığı sağlamak için retina tarayıcı özelliklere sahip cihazlar ile mobil güvenlik devrimi yapmaya hazırlanıyor. Detaylı bilgi haberimizde.
28 Mart 2015 22:56
Samsungdan Mobil Güvenlik Devrimi
Yıllardır mobil güvenlik alanında çok çeşitli adımlar atıldı. Örneğin ilk zamanlarda sadece rakamlarla sağlanan pin kodu güvenliği vardı.
 
 
Pin kodundan sonra sınırlar daha fazla genişledi ve harflerde güvenliğe eklendi. Ondan kısa bir süre sonra ise Android ile şekil çizerek güvenlik adımı atıldı.
 
Çok çeşitli kilit ekranları geliştirildi
 
Son olarak ise LG'nin Knock Code kilit ekranı ve farklı üreticilerin ekran üzerinde yaptığı ilginç güvenlik önlemleri ortaya çıkmaya başladı.
 
Ancak geçtiğimiz dönemde atılan en önemli adım parmak izi okuyucu ile sağlanan güvenlik oldu. Her ne kadar başarılı bir adım olsa da, parmak izi okuyucuya da tam anlamı ile güvenemeyiz.
 
Örneğin birileri sizleri bayıltıp parmağınızı telefona dokundurarak kolayca kilidi açabilir.
 
Ama rahat olun. Zira anlattığımız tüm güvenlik önlemlerinden, daha kolay, daha hızlı ve 1000 kat daha güvenli olduğu söylenen yeni bir çözüm geliyor.
 
Göz tarama sensörü geliyor!
 
Parmak izine kıyasla çok daha güvenli olduğu söylenen göz tarama sensörü için, Samsung ilk önemli adımı attı.
 
Ancak zaten geçtiğimiz aylarda göz tarama sensörlü bir telefon tanıtılmıştı. Fakat bu telefon popüler bir marka tarafından üretilmediği için dikkat çekmemişti.
 
Şimdiyse Samsung, Stanford Araştırma Enstitüsü ile ortaklaşa Iris On The Move adlı gelişmiş göz tarama sensörünün çalışmalarına başladı.
 
Galaxy S7'de göz tarama sensörü olabilir!
 
Göz tarama sensörünün ilk olarak Samsung Galaxy Tab Pro 8.4 modelinde olacağı söyleniyor. Yani çalışma başarılı olursa, Samsung'un bir sonraki amiral gemisi Galaxy S7'de, göz tarama sensörü görebiliriz. 
 
Bakalım Samsung'un göz tarama sönsörü, Apple'ın çok dikkat çektiği parmak izi sönsörü ile yarışabilecek mi?
shiftdelete
866449
Bu haberler ilginizi çekebilir