Samsung ve BlackBerry İş Birliği

Samsung ve BlackBerry İş Birliği ...Güney Koreli Samsung ve Kanadalı BlackBerry ilginç bir proje için imza attılar. Samsung KNOX ve BlackBerry Enterprise Server 12 güçlerini birleştirip daha güvenli Android cihazlar oluşturacaklar.
14 Kasım 2014 20:08
Samsung ve BlackBerry İş Birliği
Mobil pazarın rakipleri BlackBerry ve Samsung ilginç bir proje için birlikteliğe karar verdiler. İki firma da yaptıkları anlaşma ile Android cihazlar için ekstra güvenlik vaat ediyor. Samsung'un güvenlik platformu KNOX ve BES12 (BlackBerry Enterprise Server 12) artık entegre bir şekilde çalışacak, tablet ve telefonlara daha güçlü bir güvenlik sistemi sağlayacak.
 
 
Galaxy akıllı telefonların olmazsa olmazı KNOX'un BES12 ile olan birlikteliği 2015'in ilk çeyreğinde başlayacak, büyük ölçekli şirketlere Android platformu için özel bir hizmet verilecek. Android telefon ve tabletler için hayata geçecek bu çalışma sadece güvenlik değil, kişisel bilgiler ve şirket verilerini birbirinden ayıracak. Böylece Bring Your Own Device akımı için de yeni bir yol açılmış olacak.
 
Samsung Akıllıca Davrandı
 
Geçtiğimiz ay yayınlanan bir rapor Samsung KNOX'un aslında oldukça kolay bir şekilde hack'lenebileceğini ortaya koymuştu. Öte yandan BlackBerry'nin başarılı CEO'su John Chen, KNOX'un Android için yeterli güvenliği sağlayamadığını iddia etmişti. Görünen o ki Samsung bu söylemi ciddiye almış ve şirket ile ortak bir projeye imzasını atmış.
shiftdelete
536981
Bu haberler ilginizi çekebilir