Samsung Tizen İşletim Sistemini Yaygınlaştırıyor!

Samsung'un kendi mobil işletim sistemi olan Tizen'e sahip çok sayıda akıllı telefon yolda. Son gelen haberler, Samsung'un Tizen işletim sistemini yaygınlaştırma kararı aldığı yönünde.
30 Haziran 2015 23:09
Samsung Tizen İşletim Sistemini Yaygınlaştırıyor!
Samsung'un oldukça uzun süredir üzerinde çalıştığı ve tam anlamıyla sonuca ulaştıramadığı mobil işletim sistemi Tizen çok yakında, çok sayıda akıllı telefonun belkemiğini oluşturacak. Şimdiye kadar dedikodu halinde yer alan, Samsung tarafından ise "çok yakında" gibi kalıplarla geçiştirilen Samsung Tizen telefonlar piyasaya hükmetmeyi deneyecek.
 
 
Z1 ile denemelerde bulunan Güney Koreli Samsung, Reuters'ın haberine göre şimdiden "bolca" Samsung Tizen akıllı telefon tasarlamış bile. Hatta fiyat ayarlamaları üzerinde de çalıştığı belirtilen şirketin, farklı ücret aralığına sahip, çok çeşitli Tizen'li telefon satışa sunacağı belirtiliyor.
 
 
Linux tabanlı mobil işletim sistemi Tizen'in, Google'ın Android sistemi ile ne derece yarışabileceği tartışıladursun, kaynağa haberi sızdıran kişi epeyce şaşıracağımızı dile getirmiş. Bunun haricinde ise Samsung Tizen akıllı telefon örneklerinin ne gibi donanımsal özelliklere sahip olacağına dair detay sunulmamış.
 
 
Bir süre önce duyduğumuz Samsung Z3 Tizen telefon gibi farklı Tizen'li cihazlara hazırlıklı olmamız salık verilirken, piyasada bazı değişikliklerin söz konusu olabileceği not düşülüyor.
 
Samsung Z3 özellikleri
 
Samsung Z3 Tizen telefon için daha önceden sızdırılan bilgiler ise şu şekildeydi; dört çekirdekli bir işlemci, 5 inç ekran ve 2,000mAh batarya!
 
Bakalım Samsung Tizen konusunda ne kadar yol kat etti ve neleri değiştirmeyi başaracak.
shiftdelete
426860
Bu haberler ilginizi çekebilir