Samsung sanal gerçeklikle mi ilgileniyor?

Güney Koreli teknoloji devi Samsung'un el atmadığı sektör neredeyse bulunmuyor. Güvenilir kaynaklara göre şirket sanal gerçeklik gözlüğü işine de girmeye niyetli durumda.
10 Temmuz 2014 11:38
Samsung sanal gerçeklikle mi ilgileniyor?

Teknoloji devi Samsung'un özellikle Asya ülkelerinde girmediği pazar, el atmadığı konu bulunmuyor. İnşaattan, ağır sanayiye, akıllı telefona ve bir çok OEM ürününe kadar her alanda faaliyet gösteren şirket şimdi de yeni yeni gelişmeye başlayan sanal gerçeklik sektörüne gözünü dikmiş olabilir.

 

 

Amerika Birleşik Devletleri'nin en ünlü teknoloji sitelerinden Engadget'ın güvenilir kaynaklardan edindiği bilgiye göre Samsung bir kaç ay sonra sanal gerçeklik başlığını tanıtacak. Bu başlığın daha önce söylentilere konu olan Gear Glass ile alakası olmadığını söylenen Engadget, ürünün Android cihazlar ile uyumlu olacağını ve şimdiden bir kaç prototip hazırladığını iddia etti.

 

Sonraki Galaxy ile gelebilir

 

Şirketin Android işletim sistemli akıllı telefon serisi Galaxy'nin bir sonraki amiral gemisi ile birlikte tanıtılabileceğini söyleyen Engadget, sanal gerçeklik başlığının Tizen ile çalışmadığını, Android'in özelleştirilmiş bir sürümünü kullandığını da aktardı.

 

Sanal gerçeklik başlığının Minecraft gibi Android oyunları ile kullanılabileceğini söyleyen Engadget, Samsung'un başlıkta uygun fiyat politikası izleyeceğini de ekledi. Bakalım el attığı her sektörde başarılı olabilen Samsung, Facebook'un Oculus Rift'i ve Sony'nin Project Morpheus'u ile başa çıkabilecek mi?

technolabs
Etiketler : Android , Galaxy , samsung , Tizen
462157
Bu haberler ilginizi çekebilir