Samsung, Note 8 ve S8+ Modellerindeki Pil Sorunu Konusunda Açıklama Yaptı!

Samsung, Galaxy Note 8 ve S8+ modellerinde görülen sorunun araştırıldığını açıkladı.
02 Ocak 2018 16:59
Samsung, Note 8 ve S8+ Modellerindeki Pil Sorunu Konusunda Açıklama Yaptı!
Geçtiğimiz haftalarda bazı Samsung Galaxy Note 8 ve Galaxy S8+ modellerinin pillerinin tamamen boşaldıktan ve bir daha da şarj olmadığının sizlerle paylaşmıştık. Samsung, geçtiğimiz senelerde hatalı piller yüzünden Galaxy Note 7 ile çok ciddi sorunlar yaşamıştı. Bu süreçte Note markası inanılmaz zarar görmüş ve Güney Kore devi pil güvenliğini elden geçirmek zorunda kalmıştı. Samsung, Galaxy Note 8 ve S8+ modellerinde görülen sorunlar ilgili açıklama yaptı. 
 
 
Samsung konu ile ilgili yaptıkları açıklamada kapanma olayını araştırdıklarını belirtti. Konuyla ilgili çok az şikayet aldığını ve verilerin az olduğunu açıklayan Samsung, bu sorunla karşılaşan insanlar için çözüm üretmeye çalışıyor. İronik olarak, geçen yıl Galaxy Note 7 patlamalarını takiben, üretici yeni Samsung cihazlarında kullanılan piller için 8 noktalı bir güvenlik testi uygulama sürecine başlamıştı.
 
 
Etkilenen cihazlar hakkında daha fazla bilgiye ihtiyaç duyduğunu söyleyen Samsung, "Bu türden tüm raporları ciddiye alıyoruz. Yalnız bununla ilgili çok az sayıda müşteri şikayeti aldık. Bu konuda daha ayrıntılı bilgi sahibi olduğumuzda net bir yorum yapabiliriz" dedi. 
 
Sorunun global olmadığı şimdilik batarya veya telefon değişimiyle sorunun önüne geçilebileceği belirtiliyor. Ancak bu tarz şikayetler artarsa, Samsung’u zor günlerin beklediğini söyleyebiliriz. 
 
 
milliyet
Etiketler : Galaxy , güvenlik , note 8 , Pil , samsung
1422
Bu haberler ilginizi çekebilir