Samsung Galaxy Tab Active Görücüye Çıktı

Samsung, IFA 2014 kapsamında ürünlerini tanıtmaya devam ediyor. Tanıtımı yapılan diğer ürünlerle birlikte 8 inçlik, suya, toza, darbeye dayaıklı Samsung Galaxy Tab Active de görücüye çıktı.
14 Ocak 2015 22:27
Samsung Galaxy Tab Active Görücüye Çıktı
Samsung dün yani 3 Eylül tarihinde yaptığı IFA 2014 kapsamında ki etkinliğin ardından; Galaxy Note Edge, Galaxy Note 4, Galaxy Gear S, Gear VR  gibi etkileyici ürünlerini kullanıcıya tanıtılmıştı. Tanıtımlara bugün de devam eden Samsung, 8 inçlik dayanıklı tableti Galaxy Tab Active'i resmen tanıttı.
 
 
 
Güney Koreli dev teknoloji şirketi yeni tabletiyle daha çok zorlu koşullarla iç içe olan kullanıcıları kendisine hedef kitle olarak seçmiş. Zira korumanın üst düzeye çıkarıldığı tablette, koruyucu kaplamalara ek olarak yazılım tarafında ise Knox güvenlik uygulamasını beraberinde getiriyor.
 
Zorlu Koşullar İçin C Pen
 
Samsung, yeni tableti Galaxy Tab Active için 4450 mAh kapasiteli değiştirilebilir bir batarya tercih etmiş. 10 saatlik bir kullanım ömrü vadeden bu tablet, ağır işler için özel bir arayüze sahip. Ayrıca bir kaleme sahip olan bu tablet, S Pen'in daha dayanıklı versiyonu olarak tanımlanabilecek C Pen ile birlikte geliyor. 
 
Dört çekirdekli 1,2 GHz saat hızında çalışan işlemcinin yer verildiği tablette, 1,5 GB RAM ona eşlik ediyor. Samsung Galaxy Tab Active’de 8 inçlik WXGA LCD ekran bulunuyor.
 
 
Özel bir koruyucu kaplama ile çevrelenen Samsung Galaxy Tab Active, 1,2 metreye kadar olan mesafeden düşmelere karşı dayanıklı bir hale geliyor. IP67 sertifikasıyla birlikte su ve toza karşı da dayanıklı bir hale getirilmiş durumda. Kurumsal alan için hazırlanan bu tablet, kamera tarafında ise çok iddialı değil. Sadece fotoğraf çeksin şeklinde düşünülen tablette, 3,1 megapiksel arka kamerayı 1,2 megapiksel ön kamera tamamlamış.
 
16 GB dahili hafızası bulunan Galaxy Tab Active, bulundurduğu microSD kart desteği sayesinde 64 GB'a kadar hafıza kartlarını destekliyor. Cihazın fiyatı ve ne zaman piyasaya çıkacağı ise henüz bilinmiyor.
shiftdelete
786308
Bu haberler ilginizi çekebilir