Samsung Galaxy S9'daki Göz Tarayıcısı Güçleniyor!

Samsung, Galaxy S9 ve Galaxy S9+'ta kullanacağı iris tarayıcılarla, telefon karanlıkta veya düşük ışıkta daha iyi performans sunacak
12 Aralık 2017 11:14
Samsung Galaxy S9daki Göz Tarayıcısı Güçleniyor!
Uzun zamandır gözlerin üstünde olduğu Samsung’un yeni akıllı telefon modelleri Galaxy S9 ve Galaxy S9+, yeni bir haberle daha gündeme geldi. 
 
 
2017’de piyasaya sürülen Galaxy S8, S8+ ve Note 8’de 2 megapiksel iris tarayıcı bulunuyordu. The Kore Herald’da yer alan habere göre Galaxy S9 ve S9+’da çözünürlük 3 megapiksele çıkacak. Daha yüksek çözünürlüklü iris tarayıcının tanıma keskinliğini artırması ve tanıma süresini kısaltması bekleniyor. Geliştirmelerin sonucunda iris tarama süresi 1 saniyenin altına inebilir. Ayrıca yenilenen iris tarayıcının her türlü durumda sorunsuz çalışması için geliştirmelerde yapılıyor. Örneğin gözlük takılıyken yada çok karanlık bir ortamdayken bile sistem sorunsuz bir şekilde çalışabilecek. 
 
Samsung Galaxy S9 ve S9+’ta iris tarayıcısını performansını artırmak amaçlı donanımsal geliştirmelerin yanı sıra yazılımsal yeniliklerde olacak. Samsung’un yeni S9 ailesinin önümüzdeki yıl Şubat veya Mart ayında lanse edilmesi bekleniyor.
 
milliyet
661590
Bu haberler ilginizi çekebilir