Samsung, Galaxy S8 ve S8 Plus İçin Yeni Bir Güncelleme Yayınladı!

Samsung, yeni amiral gemileri Galaxy S8 ve S8 Pplus için yeni güncelleme yayınladı. İşte güvenlik ile ilgili olan yeni güncellemenin detayları...
24 Kasım 2017 09:46
Samsung, Galaxy S8 ve S8 Plus İçin Yeni Bir Güncelleme Yayınladı!
Samsung, Galaxy S8 ve Galaxy S8 Plus modellerini Android 8.0 Oreo sürümü ile buluşturmak için test sürecine hız kesmeden devam ederken, her iki cihaz için yeni bir güncelleme daha yayınladığını duyurdu.
 
Hata düzeltmeleri ve iyileştirmeler ile Galaxy S8 kullanıcılarına çok daha iyi bir akıllı telefon deneyimi sunması hedefleyen güncellemenin, ana odak noktasının güvenlik olduğunu söylememiz yanlış olmayacaktır.
 
Galaxy S8 için yeni güncelleme yayınlandı!
 
545 MB boyutunda olan güncelleme Galaxy S8 için G950FXXU1AQK7, Galaxy S8 Plus için ise G955FXXXU1AQK7 sürüm numarasına sahip.
 
Google’ın Kasım ayı güvenlik yamalarına ev sahipliği yapan güncelleme ile 60’dan fazla güvenlik açığı kapatılıyor. Ayrıca, Samsung yazılımlarında tespit edilen açıklar giderilirken, Bluetooth daha stabil hale getiriliyor.
 
 
 
 
Bunların yanı sıra, WPA2 kablosuz ağ şifreleme protokolünde tespit edilen ve Android cihazların yüzde 41’lik kısmını tehdit eden KRACK güvenlik açığı yayınlanan bu güncelleme ile birlikte gideriliyor.
 
Dağıtımına Hollanda’dan başlanan güncellemenin, ilerleyen günlerde ülkemizde ve Avrupa’da bulunan cihazlara ulaşması bekleniyor.
 
Kullanıcılara tavsiyemiz belirli aralıklar ile Ayarlar > Yazılım Güncelleştirme yolunu takip ederek güncelleştirmenin kontrolünü gerçekleştirmeleri.
 
shiftdelete
649940
Bu haberler ilginizi çekebilir