Samsung Galaxy S6'dan İnanılmaz Atak

Samsung'un Galaxy S6 ve Galaxy S6 Edge modeli, inanılmaz bir atak yaparak satış beklentilerinin çok daha üstüne çıktı. Planlanandan daha yüksek talep gören modeller Samsung'un yüzünü güldürdü.
15 Nisan 2015 20:29
Samsung Galaxy S6dan İnanılmaz Atak
Mart ayı başında gerçekleşen Dünya Mobil Kongresi 2015'te tanıtımı gerçekleştirilen Galaxy S6 ve Galaxy S6  Edge modelleri Samsung'u sevindirmeye devam ediyor. İlk satışa çıktıktan sonraki ilk haftada 20 milyon ön sipariş adetine ulaşan cihazlara gösterilen ilgi Güney Koreli şirketi memnun etmiş görünüyor.
 
 
Talep beklentilerden çok daha yüksek
 
Reuters'ın haberine göre, Samsung'tan yapılan resmi açıklamada Galaxy S6 ve kavisli ekranlı türevi Galaxy S6 Edge için oluşan talebin şirketin planlarından çok daha fazla olduğu vurgulandı. Talebin kısa vadede zorluk yaratabileceği belirtilirken, dünya çapındaki müşteri taleplerinin karşılanması için her türlü kaynağın kullanılacağına dikkat çekildi.
 
 
Olumlu etkiler yılın ikinci yarısında
 
Samsung'un yeni amiral gemilerine gelen yüksek talebin şirket için olumlu olsa da, stok sıkıntısı yaratması halinde tüketicilerin tercihlerinin değişkenlik gösterebileceği de yapılan değerlendirmeler arasında. Pazar araştırma şirketleri, Galaxy S6 ve S6 Edge'in şirketin finansal durumuna ancak yılın 3. ve 4. çeyreklerinde olumlu katkı sağlayabileceğini belirtiyor. Bakalım önümüzdeki aylarda yeni cihazlara ilgi artacak mı?
shiftdelete
750087
Bu haberler ilginizi çekebilir