Samsung Galaxy S6 Active Geliyor

Samsung, kısa bir süre önce Galaxy S6 ve Galaxy S6 Edge modellerini tanıtmıştı ama görünen o ki S6 ailesine yeni bir üye daha katılacak. Samsung Galaxy S6 Active geliyor.
11 Mart 2015 00:36
Samsung Galaxy S6 Active Geliyor
MWC 2015 etkinliğine tanıttığı iki yeni amiral gemisi olan Galaxy S6 ve S6 Edge modelleri ile dikkatleri üzerine toplayan Samsung, bu ilginin kaybolmasıı istemiyor. Yaptığı radikal tasarım değişiklikleri ve cihazlarda plastik yerine metal kullanılması, teknoloji çevreleri tarafından olumlu karşılanmıştı.
 
 
Galaxy S6 ve S6 Edge modellerinin tanıtılmasının ardından iki cihaz için toplamda yaklaşık 20 milyon adet ön sipariş aldığı şu günlerde, Galaxy S6 Active SM-G890A model numarası ile ortaya çıktı.
 
Samsung'un ünlü S serisinin dayanaklı yan modelleri olan Active telefonlarının en büyük özellikleri toza, suya ve darbeye karşı dayanıklılıkları, Galaxy S6 Active, Zauba'nın ithalat ve ihracat belgelerinde ortaya çıktı.
 
 
Maalesef henüz cihaz hakkında ekran boyutu hariç pek bir bilgi bulunmuyor, 5.1 inç'lik bir ekran ile gelen Galaxy S6'nın aksine S6 Active, 5.5 inç bir ekran ile gelecek. Ekran çözünürlüğünde ise herhangi bir değişiklik olmayacak gibi görünüyor cihaz, 1440 x 2560 piksel çözünürlüğünde Quad HD ekran ile gelecek.
 
Sızan belgelerde görebileceğimiz diğer bir bilgi ise cihazın tek sim kart kullanacağı, Galaxy S6'nın suya karşı dayanıklı olmadığı düşünüldüğünde S6 Active, büyük ekran ve suya dayanıklılık isteyen kullanıcılar için güzel bir alternatif olacak.
shiftdelete
226698
Bu haberler ilginizi çekebilir