Samsung Galaxy Note 5 İlk Düşürme Testine Girdi

Samsung'un çiçeği burnunda yeni amiral gemisi Galaxy Note 5, metal ve cam tasarımıyla dikkat çekmeyi başardı. Peki ama bu tasarım düşme testine dayanabilecek mi? Cevabı haberimizde...
18 Ağustos 2015 21:50
Samsung Galaxy Note 5 İlk Düşürme Testine Girdi
Samsung'un bir süredir gündemden düşmeyen akıllı telefonu Galaxy Note 5, 13 Ağustos günü tüm dünyaya duyuruldu. Ülkemizde de yavaş yavaş satışa sunulan Galaxy Note 5, her popüler telefonda görmeye alıştığımız düşürme testine maruz kaldı.
 
 
Samsung'un yeni nesil tasarım anlayışına sahip olan Galaxy Note 5, ilk olarak Galaxy S6 ve Galaxy S6 Edge modellerinde gördüğümüz tasarım çizgilerini bünyesinde barındırıyor. Metal çerçeve ve camdan oluşan bu tasarım, her ne kadar oldukça şık gözükse de dayanıklılık konusunda ne kadar başarılı bilinmiyordu. 
 
Galaxy Note 5 Modeline İlk Düşürme Testi
 
Galaxy Note 5 ön ve arka yüzeyinde kırılmaya karşı oldukça dayanıklı cam kullandığı halde düşmelere karşı ne tepki vereceği merak konusuydu. Bunu merak eden bir ekip, Galaxy Note 5 modeline düşürme testini uyguladı ve YouTube üzerinden yayınladı.
 
 
Yukarıdan izleyebileceğiniz düşürme testi, Galaxy Note 5 modelini daha hassas kullanmanız gerektiğini gözler önüne seriyor. Zira Galaxy Note 5'in arka ve ön yüzeylerinde cam daha ilk düşüşte kırılırken metal çerçevesi ise daha dayanıklı yapısı ile dikkat çekiyor. 
 
Ekibin yaptığı testlere göre Galaxy Note 5, benzer tasarıma sahip olan Galaxy S6 modeline göre biraz daha dayanıklı bir yapıya sahip olduğu belirtilirken, iPhone 6 modeli ise Galaxy Note 5'e göre daha dayanıklı olduğu belirtiliyor.
shiftdelete
1638
Bu haberler ilginizi çekebilir