Samsung Galaxy A5 İnternete Sızdırıldı

Samsung'un metal kasalı Galaxy Alpha akıllı telefonu lanse edildikten sonra benzer tasarımlı yeni modeller çıkacağı dedikodusunu da beraberinde getirmişti.
21 Eylül 2014 14:55
Samsung Galaxy A5 İnternete Sızdırıldı
Tamamen metal kasalı olacağı iddia edilen bu serinin aslında beklenenden çok farklı bir formatta olduğu ortaya çıktı. İnternete sızdırılan görsellere göre SM-A ile başlayan model numaralarına sahip bu seri tasarım anlamında Galaxy Alpha ile aynı çizgileri taşıyor ancak farklı bir malzemeden imal edilmiş. 
 
Kaynaklar bu malzemenin ne olduğunu belirtmezken ele alındığında metal gibi soğuk bir his verdiği belirtiliyor. Anlaşılan Samsung suni deri stratejisinde olduğu gibi kullanıcılara metal hissi yaşatacak alternatif bir yol bulmuş.
 
 
Yeni serinin ilk modeli Galaxy A5 adını taşıyor. 5 inçlik Super AMOLED ekranında 720p çözünürlük taşıyan cihazda Snapdragon 400 yongaseti, 13MP çözünürlükte kamera, 5MP çözünürlükte ön kamera, 16GB depolama kapasitesi, 2330mAh gücünde batarya şeklinde diğer özellikler mevcut. 
 
Bu durumda Galaxy Alpha tek bir cihaz olarak yoluna devam edecek ve Galaxy A5 yeni bir orta seviye akıllı telefon serisi olarak firmanın bünyesinde yerini alacak. Serinin gelecek aydan itibaren boy göstermeye başlaması bekleniyor. 
donanımhaber
Etiketler : Android , galaxy a5 , metal kasa , samsung
243850
Bu haberler ilginizi çekebilir