Samsung Ekrandan Parmak İzi Okuyucu Galaxy Note 9 İle Birlikte Getirecek!

Apple ve Samsung'un amiral gemilerine bu yıl henüz ekleyemediği ekrandan parmak izi okuyucu özelliği, Galaxy Note 9 ile birlikte geleceği iddia ediyor. İşte ayrıntılar...
07 Ağustos 2017 12:29
Samsung Ekrandan Parmak İzi Okuyucu Galaxy Note 9 İle Birlikte Getirecek!
Samsung bu yılın başlarında Galaxy S8’i çıkardığında talihsiz bir tasarım seçeneğini uygulamıştı. Parmak izi tarayıcısı arkaya, telefon kamerasının hemen yanına yerleştirilmişti. KGI Securities’in bildirdiğine göre bu tasarım bir süre daha kullanılmaya devam edecek.
 
KGI’ın yayınladığı yeni bir haberde Samsung’un parmak izi tarayıcısını en azından şimdilik telefonun arka yüzünde tutmaya devam edeceği söyleniyor. Gelecek yıl çıkması beklenen Galaxy S9’da da telefonun arka yüzeyinde konumlandırılacağı beklenen tarayıcının Galaxy Note 9 ile ekranın içine gömüleceği düşünülüyor.
 
Rahatsız edici bir yer olmakla birlikte S8’e yerleştirilmemesinin nedeninin, ekran altına parmak izi okuyucusu yerleştirmenin zorluklarından kaynaklandığı ve bu nedenle son anda bu tasarımdan vazgeçildiği bildirilmişti.
 
 
Bu özelliği sağlam bir yere yerleştirme noktasında tek sıkıntı çeken Samsung değil
 
Akıllı telefon üreticilerinin son zamanlarda tam ekranlı tasarıma ağırlık vermeleri nedeniyle telefonun ön yüzeyinde bulunan butonlardan bazılarının ya telefonun arka tarafına taşınmaları, ya da ekran içinde bir araya getirilmeleri gibi bir zorunluluk meydana geldi. Daha önce Apple’ın bu özelliği ekran içerisine yerleştireceği rivayet edilmişti fakat KGI analisti Ming-Chi Kuo firmanın bu fikirden vazgeçmek üzere olduğunu, bunun yerine sanal bir buton istihdam edebileceğini söylemişti.
 
Bu nedenle KGI, söz konusu teknolojinin uygulanması noktasında Samsung’un aceleci davranmayacağını düşünüyor. Galaxy S9 yenilenmiş göz taraması ve dual kamera fonksiyonlarıyla halihazırda satış gücünü arttırıyor. Bu nedenle ekran altına yerleştirilecek optik bir parmak izi çözümü konusunda aceleci davranmayacaktır.
webtekno
483957
Bu haberler ilginizi çekebilir