Samsung Donanım Hatalarında Lider!

Android işletim sistemli mobil cihazlarda donanım hata sıklığı araştırması ilginç sonuçlar ortaya koydu. Verilere göre, Samsung donanım hatalarında lider! İşte diğer markalar ve sonuçlar...
27 Şubat 2016 17:08
Samsung Donanım Hatalarında Lider!
Mobil cihazlara yönelik gerçekleştirilen donanım hata sıklığı araştırması ilginç sonuçlar ortaya koydu. Blanco Technology Group tarafından yapılan araştırmada, Android cihazlar donanım bu alanda açık ara önde çıktı. Android'in payı yüzde 85’lere ulaşırken iOS cihazların payı yüzde 15’te kaldı.
 
 
Veriler Nasıl Sağlanıyor?
 
BTG şirketinin SmartChz adlı platformu Kuzey Amerika, Avrupa ve Asya bölgelerinde milyonlarca Android cihazın verilerini baz almış. (Araştırmada Windows Phone'lar yer almıyor) Donanım hatası ile kast edilen ise diagnostik testler, performans sorunları ve yazılım dışındaki sistem hataları. Bunların arasında kamera, şarj, dokunmatik ekran ve performans sorunları en yüksek sıklıkla karşılaşılan hatalar olmuş.
 
 
Samsung Hatalarda Başı Çekiyor!
 
Elde edilen veriler markalara göre dağıtıldığında, donanım hata sıklığında yüzde 27 ile Samsung’un başı çektiği görünüyor. Güney Koreli şirketi yüzde 21 ile Motorola ve yüzde 18 ile Lenovo takip ediyor. Huawei’nin payı yüzde 11 olarak belirlenmiş. Son sıradaki Asus’un payı ise yüzde 8.
webtekno
289399
Bu haberler ilginizi çekebilir