Samsung Bixby, Aktif Hale Geldi!

Samsung Bixby bugün aktif hale geldi. Galaxy S8 ile tanıtımı yapılan fakat aktif halde olmayan Samsung'un sesli asistanı Bixby, yeni gelen güncelleme ile ses kontrolü özelliğine kavuştu!
01 Mayıs 2017 22:46
Samsung Bixby, Aktif Hale Geldi!
Samsung'un Galaxy S8 ve S8 Plus'a özel olarak kullanıma sunduğu Bixby, başlangıçta ses kontrolü işlevine sahip değildi. Vision, Home ve Hatırlatıcı özellikleri ile gelen Bixby'e yazılım güncellemesi ile ses kontrolü özelliği de eklenmiş oldu.
 
Samsung, Güney Kore'deki amiral gemisi cihazları için bir yazılım güncellemesi yaparak Bixby'nin ses kontrolü özelliğini aktif etmiş oldu.
 
 
Bu özellik sayesinde uygulamaları açma, hatırlatıcıları ayarlama gibi akıllı telefonun belirli işlevleri ses ile kontrol edebilecek.
 
Özellik şimdilik sadece Güney Kore'de kullanılabiliyor
 
Bixby'nin sesli komutları şimdilik sadece Galeri, Ayarlar, Kamera ve Hatırlatıcılar gibi Samsung uygulamalarında çalışıyor. Önümüzdeki aylarda Bixby'nin diğer ülkelerde de kullanımı artacağı için daha fazla uygulama ve hizmetin eklenmesini bekleniyor.
 
 
Galaxy S8 serisinde bulunan Google Asistan ile hemen hemen aynı işlevi görecek olan özellik, şu anda ABD'de kullanılamıyor. Samsung, Bixby'nin diğer ülkelerde tam kullanımı ile ilgili tarih vermiyor.
 
Fakat bu aydan itibaren başka ABD olmak üzere bir çok ülkede Bixby'nin tüm işlevleri ile kullanılabilir hale gelmesi bekleniyor. Bixby'nin Korece ve İngilizce dışındaki dilleri desteklemesi için uzun süre beklemek gerekecek gibi görünüyor. 
 
Samsung'un Bixby'nin Almanca dil desteği için Galaxy Note 8'i piyasaya sürmeyi beklediği de gelen bilgiler arasında. Diğer Avrupa dillerine de muhtemelen Almanya'dan sonra destek verilmeye başlanacak.
 
shiftdelete
731499
Bu haberler ilginizi çekebilir