Samsung, 2017 Model Galaxy J5 İçin Güncelleme Yayınladı!

Samsung, 2017 model J5 için yeni bir güncelleme yayınladı. Güncellemenin detayları haberimizde...
29 Ekim 2017 16:16
Samsung, 2017 Model Galaxy J5 İçin Güncelleme Yayınladı!
Samsung, Haziran ayında duyurusunu gerçekleştirerek kullanıcılar ile buluşturduğu Galaxy J5 (2017) modeli için yeni bir güncelleme yayınladı.
 
Güncellemenin detaylarına geçiş yapmadan önce, Android 7.0 Nougat ile kutudan çıkan cihazın Android 8.0 Oreo sürümüne yükseltileceğini, ancak Samsung’un bu konuda herhangi bir tarih vermediğini hatırlatmak isteriz.
 
Gelin, şimdi Galaxy J5 (2017) modeli için yayınlanan güncelleme ile birlikte kullanıcılara sunulan yeniliklere yakından göz atalım.
 
BlueBorne güvenlik açığı için güncelleme yayınlandı!
 
J530FXXU1AQI3 sürüm numarası ile dağıtımına başlanılan güncelleme, yaklaşık 392 MB boyutunda. Güncellemenin odak noktası ise, milyonlarca cihazı saldırılarla karşı karşıya getiren BlueBorne güvenlik açığı.
 
 
 
 
BlueBorne güvenlik açığı hakkında kısa bir bilgi vermek gerekirse, saldıranlar bu açığı kullanarak 10 saniyeden daha kısa bir sürede Bluetooth bağlantısı açık cihazları kontrol altına alıp verilere ulaşmayı başlayabiliyor.
 
Açığı kapatarak cihazı daha güvenli bir hale getiren Samsung, bunun yanı sıra Google’ın Ağustos ayı güvenlik yamalarını cihaz ile buluşturuyor.
 
shiftdelete
345341
Bu haberler ilginizi çekebilir