Rus Hacker'lar 5 Milyon Gmail Hesabını Hackledi!

Hollywood ünlülerinin iCloud skandalından sonra Rus hackerlar, şimdi de 5 milyon Gmail hesabının bilgilerini paylaştı.
11 Eylül 2014 20:28
Rus Hackerlar 5 Milyon Gmail Hesabını Hackledi!
31 Ağustos tarihinde Kate Upton ve Jennifer Lawrence başta olmak üzere pek çok ünlünün iCloud hesabının hacklenmesinden sonra, hack haberleri gelmeye devam ediyor. Şimdi de en büyük mail hizmetlerinden Gmail, Rus hackerlar tarafından hacklendi.
 
Rus hackerlar, 5 milyon Gmail kullanıcısının bilgilerini internette paylaştılar. Eğer sızdırılanlar arasında "acaba benim de mail bilgilerim var mıdır?" diye soruyorsanız, buradaki linke gidip hesabınızı arayabilirsiniz. Zira hackerlar bilgileri burada açıkladılar.
 
Bu linki yayınladık ancak, bir uyarıyı da paylaşmakta fayda var. Söz konusu site, güvenliğinden şüphe duyan kişilerin e-postalarını kayıt altına almak için kullanılan bir yapının parçası da olabilir. 
 
CSIS'e göre korkmaya gerek yok
 
Haberi ilk gördüğümüz zaman Gmail hesaplarımız için korkmaya başladınız. Fakat Danimarkalı güvenlik firması CSIS'ten gelen açıklamaya göre, saldırı için korkmaya gerek yok. Çünkü bu 5 milyon hesap, artık yoğun olarak kullanılmayan ve şifrelerinin değiştirilmediği hesaplar arasında yer alıyor. 
 
Bu saldırıdan çıkarabileceğimiz ders ise, Gmail başta olmak üzere pek çok sosyal medya, mail ve bulut hesabının şifrelerini periyodik olarak değiştirin. Bu şifreleri ise tahmini zor, spesifik şifreler oluşturup değiştirin.
shifdelete
Etiketler : gmail , google , hacker
512362
Bu haberler ilginizi çekebilir