Root'lu Cihazlara Samsung Pay Yok!

Samsung akıllı telefon üzerinden ödeme yapmanızı sağlayan sistem Samsung Pay, Root'lu cihazlarda çalışmayacak... İşte ayrıntılar!
25 Temmuz 2015 12:34
Rootlu Cihazlara Samsung Pay Yok!
Samsung Pay servisi geçtiğimiz Mart ayında Galaxy S6 ve Galaxy S6 Edge ile birlikte duyurulmuştu. Servis, ürün satıcıları ile kullanıcılar arasında kolayca iletişim kurulmasını sağlıyor ve satıcıların ekstra ekipman almalarına gerek duymadan kullanıcılar tarafından gelen ödemeleri almasına imkan tanıyordu. Samsung, Güney Kore'de limitli bir alanda servisin deneme sürümünü başlatmış ve performans testleri yapmıştı.
 
 
Getirdiği kolaylıklar sayesinde hem kullanıcıların hem de satıcıların işini kolaylaştıran Samsung Pay, resmi olarak kullanıma sunulduktan sonra oldukça rağbet görecek bir servise benziyor. Ancak Samsung, bu yeni servisi için bazı kısıtlamalar getirecek. Akıllı telefonlarına root işlemi yapan kullanıcılar bu servisten yararlanamayacak.
 
Root'lu Cihaza Samsung Pay Yok!
 
Root işlemi yapılmış akıllı telefonlar üzerinden kullanıcılar Samsung Pay servisine girmeye çalıştıklarında "Samsung Pay bu telefonda yapılan izinsiz işlemler nedeniyle kullanılamıyor" şeklinde bir hata mesajı alacaklar. Görünüşe göre kullanıcılar root işleminin özgürlüğü veya Samsung telefonu üzerinden ödeme yapabilme lüksünden birini seçmek zorunda kalacaklar.
 
İlk olarak Güney Kore ve ABD'de kullanıma sunulması beklenen servisin tam olarak ne zaman çıkacağı bilinmese de Galaxy Note 5 ve Galaxy S6 Edge+ ile birlikte önümüzdeki ay kullanıma sunulacağı tahmin ediliyor. Servis ilk olarak ABD ve Güney Kore'de çıktıktan sonra Samsung servisi Avrupa ve Çin'e getirmenin planlarını yapıyor. 
shiftdelete
904946
Bu haberler ilginizi çekebilir