Root'lu Cihazlara Samsung Pay Yok!

Samsung akıllı telefon üzerinden ödeme yapmanızı sağlayan sistem Samsung Pay, Root'lu cihazlarda çalışmayacak... İşte ayrıntılar!
25 Temmuz 2015 12:34
Rootlu Cihazlara Samsung Pay Yok!
Samsung Pay servisi geçtiğimiz Mart ayında Galaxy S6 ve Galaxy S6 Edge ile birlikte duyurulmuştu. Servis, ürün satıcıları ile kullanıcılar arasında kolayca iletişim kurulmasını sağlıyor ve satıcıların ekstra ekipman almalarına gerek duymadan kullanıcılar tarafından gelen ödemeleri almasına imkan tanıyordu. Samsung, Güney Kore'de limitli bir alanda servisin deneme sürümünü başlatmış ve performans testleri yapmıştı.
 
 
Getirdiği kolaylıklar sayesinde hem kullanıcıların hem de satıcıların işini kolaylaştıran Samsung Pay, resmi olarak kullanıma sunulduktan sonra oldukça rağbet görecek bir servise benziyor. Ancak Samsung, bu yeni servisi için bazı kısıtlamalar getirecek. Akıllı telefonlarına root işlemi yapan kullanıcılar bu servisten yararlanamayacak.
 
Root'lu Cihaza Samsung Pay Yok!
 
Root işlemi yapılmış akıllı telefonlar üzerinden kullanıcılar Samsung Pay servisine girmeye çalıştıklarında "Samsung Pay bu telefonda yapılan izinsiz işlemler nedeniyle kullanılamıyor" şeklinde bir hata mesajı alacaklar. Görünüşe göre kullanıcılar root işleminin özgürlüğü veya Samsung telefonu üzerinden ödeme yapabilme lüksünden birini seçmek zorunda kalacaklar.
 
İlk olarak Güney Kore ve ABD'de kullanıma sunulması beklenen servisin tam olarak ne zaman çıkacağı bilinmese de Galaxy Note 5 ve Galaxy S6 Edge+ ile birlikte önümüzdeki ay kullanıma sunulacağı tahmin ediliyor. Servis ilk olarak ABD ve Güney Kore'de çıktıktan sonra Samsung servisi Avrupa ve Çin'e getirmenin planlarını yapıyor. 
shiftdelete
229887
Bu haberler ilginizi çekebilir
 • Apple Clips Yayınlandı!

  Apple Clips Yayınlandı!

  Apple'ın bir süre önce duyurduğu yeni uygulaması Apple Clips nihayet yayınlandı. Üstelik ücretsiz. İşte detaylar...
 • Spotifyden İnanılmaz Rakamlar!

  Spotify'den İnanılmaz Rakamlar!

  Son dönemlerde Apple Music servisiyle kıyasıya bir rekabet yaşayan Spotify'ın açıkladığı son rakamlar, firmanın yükselişte olduğunu gösteriyor.
 • OneDrive Uygulaması Güncellendi!

  OneDrive Uygulaması Güncellendi!

  OneDrive uygulamasını güncelledi. iOS için güncellenen OneDrive uygulamasında bir çok yenilik oldu. Peki yeni güncelleme ile neler geldi?
 • Windows 10da Açık Bulundu!

  Windows 10'da Açık Bulundu!

  Microsoft'un işletim sistemi Windows 10'da açık keşfedildi. Peki Hacker'lar Windows 10'unu kolayca hackleyebilir mi? Detaylar haberimizde...
 • WhatsAppa Dava Şoku!

  WhatsApp'a Dava Şoku!

  WhatsApp'a Almanya'da şok bir dava açıldı. WhatsApp'ın, kullanıcıların verilerini usulsüz bir şekilde paylaşıldığı düşünülüyor! Detaylar haberimizde...
 • Snapchate Snapcodes Özelliği Geldi!

  Snapchat'e Snapcodes Özelliği Geldi!

  Snapcode olarak adlandırılan bu kod sistemi ile Snapchat, internet sitelerine bağlantı verecek. Detaylar haberimizde...
 • WhatsAppa Müthiş Yeni Özellik!

  WhatsApp'a Müthiş Yeni Özellik!

  WhatsApp'ın merakla beklenen özelliği sonunda yeni güncelleme ile geliyor. İşte detaylar...
 • Adım Adım iOS 10.2 Jailbreak Kurulumu?

  Adım Adım iOS 10.2 Jailbreak Kurulumu?

  iOS 10.2 jailbreak yayınlandı. Adım adım kurulumu ve detayları haberimizde.
En Çok Okunan Haberler
Video Galeri
Anket

Toplam 0 oylama