Retina Ekranlı iMac Yolda

iPhone 4 ile birlikte kullanıma sunulan retina ekran, iPad ve Macbook Pro’dan sonra iMac’e de geliyor. Son haberlere göre Retina Ekranlı iMac Yolda !
30 Eylül 2014 20:38
Retina Ekranlı iMac Yolda
Apple’ın iPhone 4 ile birlikte ilk kez 2010 yılında kullandığı retina ekran zaman içerisinde birçok farklı üründe karşımıza çıktı. iPad, iPad Mini ve Macbook Pro derken retina ekranlar şimdi de masaüstüne taşınıyor. Son haberler retina ekranlı iMac’lerin test aşamasının sonunda olduğu yönünde.
 
Ultra yüksek çözünürlükler
 
9to5mac.com sitesinin verdiği bilgilere göre, Retina ekranlı iMac’ler bu sonbaharda gerçekleşecek OS X 10.10 Yosemite tanıtımında sahne alacak. Cihazların çözünürlüklerine referans olabilecek verilere OS X Yosemitebeta sürümlerinde rastlanıyor. Buna göre, retina ekranlı iMac’lerin 6400x 3600, 5760×3240 ve 4096×2304 piksel çözünürlükler ile gelebileceği belirtiliyor.
 
 

 
Yazılımlara retina optimizasyonu
 
Kaynakların verdiği bir diğer bilgi ise Apple’ın retina ekranın sağladığı yüksek çözünürlüğü işlevsel olarak kullanabilecek özellikler geliştirdiği yönünde. Özellikle iMovie ve Final Cut Pro’nun yüksek çözünürlüklü video düzenleme için geliştirilmiş araçlarla güncelleneceği de verilen bilgiler arasında. Daha önce birçok iddiaya konu olan 12 inç’lik retina Macbook Air’ın ise 2015 yılı başlarında geleceği söyleniyor.
shifdelete
Etiketler : Apple , imac , imac retina , retina
691745
Bu haberler ilginizi çekebilir