Reklam Mesajlarına Çözüm Bulundu

Firmaların fazlaca baş ağrıtan reklam mesajlarına çözüm, yasakla geldi! 1 Mayıs itibariyle reklam mesajlarına yasak geliyor. Mesajlardan kurtulmak için yapmanız gerekenler haberimizde...
29 Nisan 2015 19:08
Reklam Mesajlarına Çözüm Bulundu
Yeni yasa ile 1 Mayıs tarihinden itibaren firmalar kullanıcıların izni olmadan reklam içerikli SMS, e-posta ve telefon aramaları yapamayacağınız sizlere ay başında duyurmuştuk. Yeni yasa ile artık bu durum kesinleşti ve tüketicinin izni olmaksızın firmalar reklam mesajları gönderemeyecek.
 
 
Para Cezası Uygulanacak!
 
Firmalar, tüketicilerin izni olmadan reklam içerikli mesajlar gönderirse tüketicilerin şikayeti doğrultusunda 50 bin TL’ye varan cezai işlem uygulanacak.
 
Reklam Mesajları Nasıl İptal Edilecek?
 
Firmalar, tüketicilerine reklam içerikli mesajları isteyip istemediğine yönelik SMS gönderecek. Eğer tüketici reklam mesajları istemiyorsa bu mesajlara talebini belirtip ücretsiz bir şekilde reklamları engelleyebilecek.
 
Operatörler de Sorumlu!
 
Tüketici reklam mesajlarını engellediği halde bu tür içerikli mesajlar gelmeye devam ederse bakanlığa şikâyet edilecek ve bu durumdan operatörler de sorumlu tutulacak.
shiftdelete
820155
Bu haberler ilginizi çekebilir