Project Ara'ya SolidEnergy Batarya

Project Ara'ya SolidEnergy batarya... Yıllar süren çalışmaların ardından mevcut bataryaların neredeyse yarı boyutlarında aynı pil ömrünü sunan SolidEnergy'nin Project Ara'da da yer alacak.
07 Şubat 2015 15:32
Project Araya SolidEnergy Batarya
Akıllı telefonların günümüzde karşılaştığı en önemli problemlerden biri de hiç kuşkusuz sunabildikleri pil ömrü. Akıllı telefon satın alma alışkanlığımızı değiştirmeyi hedefleyen Project Ara'nın da şu ana kadar karşılaştığı en önemli problemlerden biri olan pil ömrü konusunda düşünülen çözümi ise aslında hepimizi ilgilendiriyor.
 
 
2012 yılında kurulan ve kısa sürede 4.5 Milyon Dolar yatırım toplamayı başaran SolidEnergy ile pil ömrünü çözecek olan Project Ara, bu sayede projenin son halini almasının önünde yatan en büyük engellerden birini çözüme kavuşturacak.
 
SolidEnergy Nedir?
 
SolidEnergy firmasının hazırladığı pillerin farkı, arkasında yatan teknolojide yer alıyor. Yıllar süren çalışmanın ardından şu ana kadar kullanılan silikon ve grafit anodların yerine , iki ultra ince metal anod arasına iki kat yoğunlukta enerji depolayabilen SolidEnergy, bu sayede mevcut bataryalardan çok daha küçük boyuta sahip oluyor.
 
2016 yılında ilk ticari sürümlerini üretmeye başlayacak olan SolidEnergy'nin 2017 planlarında ise elektrikli araçlara batarya üretmek yer alıyor.
shiftdelete
786898
Bu haberler ilginizi çekebilir