Project Ara Tegra K1 ile Çalışacak

Google'ın modüler akıllı telefon çalışması Project Ara, Nvidia ve Marvell ile anlaştı, dolayısıyla Project Ara Tegra K1 ile çalışacak ...
22 Aralık 2014 18:42
Project Ara Tegra K1 ile Çalışacak
Google bu yılın başlarında modüler akıllı telefon projesi Project Ara için Rockchip ile anlaştığını duyurmuştu. Rockchip, Project Ara telefonların işlemcilerini üretecek şirketlerden biri olacaktı. Bugün ise şirket başka markalar ile de birlik kurduğunu duyurdu.
 
 
Google'ın Project Ara için ortaklık kurduğu yeni isimler ise Marvell ve Nvidia. Google ve donanım üreticilerinden Quanta iki ayrı Project Ara prototipi üretmiş ve bunlarda iki yeni markanın işlemcilerini kullanmış. Bunlar sırası ile Marvel PXA1928 ve Nvidia'nın meşhur Tegra K1'i. Tegra K1 son olarak HTC'nin ürettiği Nexus 9 tabletlerde tercih edilmişti.
 
 
Project Ara çalışması ilk olarak Motorola ve Phonebloks tarafından hayata geçirilmiş ancak 2012 yılında Google tarafından satın alınan Motorola Mobility sayesinde kendine yeni bir ev bulmuştu. Project Ara, parçaları değiştirilebilinen modüler Android telefonlar olarak karşımıza çıkacak.
 
Google son olarak giriş seviyesi Ara telefonların 50 ile 100 dolar arasında bir maliyete sahip olduğunu ancak piyasaya bu kadar uygun fiyatlarla sürülmeyeceğini söylemişti.
 
Google'ın Quanta ile ürettiği iki prototip ise şimdilik kapalı kapılar ardında geliştiriliyor ve nasıl tasarımlara sahip oldukları bilinmiyor.
shiftdelete
758052
Bu haberler ilginizi çekebilir