Project Ara Değişim Geçiriyor

Google'ın uzun bir zamandır üzerinde çalıştığı modüler telefon konsepti Project Ara çehresini değiştiriyor. İşte detaylar.
16 Ağustos 2015 20:22
Project Ara Değişim Geçiriyor
Geçtiğimiz aylarda her ne kadar kısıtlı bir sayı ile olsa da modüler telefon konsepti kapsamında Fairphone 2 ön siparişe açılmış ve kısa sürede ön siparişleri tükenmişti. Aynı konsepti Google’da, Project Ara ismi ile devam ettiriyordu. Ancak Google tarafından Fairphone gibi satışa çıkabilecek bir son tüketici ürünü henüz ufukta görünmemekteydi. Buna karşın, Project Ara ekibinden gelen bir açıklamaya göre de Project Ara, rotasında değişikliğe gidecek.
 
 
Project Ara ile ilgili yeni gelişmeler!
 
Project Ara ekibinin resmi Twitter hesabından atılan bir twit ile aktarılan bilgiye göre, Google’ın Project Ara isimli modüler telefonu ile ilgili yeni gelişmeler bulunuyor ve bu gelişmeler önümüzdeki gönlerde firma tarafından açıklanacak. Bilindiği gibi Google firması, Alphabet isimli çatı firmanın altında yer alan bir yapı haline gelmişti. Project Ara tarafından yapılan bu güncelleme haberinin de, Alphabet yapılanmasının ilk belirtileri olarak yorumlandı.
 
 
Öte yandan atılan twitlerde, Project Ara’nın pilot bölgelerde kullanıcılara sunulabileceğine ilişkin bilgiler de yer aldı. Öyle görünüyor ki Firephone 2 sonrası Google’ın da modüler telefon projesi Project Ara da, son güncellemesi ile kullanıcıların deneyimini yakın zamanda sunulabilir.
 
Son olarak kısaca özetlemek gerekirse modüler telefon, kabaca toplama akıllı telefon olarak nitelendirilebiliyordu. Zira modüler telefon konsepti tıpkı bilgisayarlarda olduğu gibi, kullanıcıların güncellemek istedikleri donanımlarını değiştirme imkanı sunuyor. Örneğin akıllı telefonunun kamerasından memnun olmayan bir kullanıcı, modüler telefon konsepti kapsamında sadece kamera modülü alarak, akıllı telefonunu güncelleyebiliyor. Böylece kullanıcılar, yeni bir özellik için komple akıllı telefonlarını değiştirme gereği duymadan, teknolojik yenilikleri telefonlarına katabilecekler.
shiftdelete
988159
Bu haberler ilginizi çekebilir