Popüler Uygulamalara Rakip Daha Akıllı 5 Uygulama

Bir şeyin popüler olması her zaman iyi olduğu anlamına gelmez. Mesela uygulama mağazalarında karşımıza çıkan uygulamaların çoğu da iyi bir reklam kampanyası ya da ünlü isimlerin bu uygulamaları tercih etmeleri sonucu listenin başında geliyorlar. Tam da bu yüzden popüler uygulamalara rakip daha akıllı 5 uygulama yazımız sizlere daha iyi alternatifler sunmak için hazırlandı.
17 Şubat 2015 21:50
Popüler Uygulamalara Rakip Daha Akıllı 5 Uygulama
Teknolojinin gelişmesi, akıllı cihaz pazarında ki rekabeti de tetikledi ve ne yazık ki artık bir ürün satın alırken, özelliklerinden çok ne kadar popüler olduğuna bakıyoruz. Bir nevi buna mecbur bırakılıyoruz çünkü, eğer bu popüler cihazları satın almazsan gerekli güncellemeni, istediğin oyunları, kullanman gereken uygulamaları da edinemiyorsun. Kısacası kapitalizmin oyunları arkadaşlar ama bir yandan da insan alternatiflerini bilmek istiyor... Bu yazımızın amacı da siz değerli okularımıza, özenle seçtiğimiz tam beş adet alternatif uygulamayı tanıtmak. İşte karşınızda popüler uygulamalara rakip daha akıllı 5 uygulamamız ...
 
1. MoboRobo 
 
Bildiğimiz gibi iOS cihazları bilgisayar ile senkronizasyonunu iTunes uygulaması üzerinden sağlıyor, ancak Android cihazlar için belli başlı bir uygulama yok. Her marka kendi uygulamasını geliştiriyor tabi, ama bu uygulamalar da ne derece stabil tartışılır. İşte tam da burada imdadımıza MoboRobo Android Smartphone PC Manager yetişiyor. Arayüzü çok kolay ve kullanışlı olan uygulama yedekleme, fabrika ayarlarına döndürme gibi başlıca özelliklerin yanı sıra dosyalarınıza kolay bir şekilde erişmenize de yardımcı oluyor. Uygulamanın diğer bir artısı ise iOS cihazları da desteklemesi, kısacası tüm cihazlarınızı tek bir yerden kontrol ederek bir taşla iki kuş vurabilirsiniz...
 
 
2. Sunrise Calender 
 
Açık konuşmak gerekirse telefonlarımıza yüklü olarak gelen takvim uygulamalarının pek de kullanışlı değil. Hele  ki ajanda niyetine telefonunu kullanan okuyucularımız bu uygulamamızı çok sevecek. Hem iOS hemde Android için ücretsiz olan Sunrise Calender ile zamanızı organize ederken hiç yorulmayacaksınız. Üstelik takvimde oluşturduğunuz randevu, hatırlatma ve ya etkinliklerinizi Google Calender ya da Evernote gibi birçok uygulamayla sekronize etmeniz de çok kolay.
 
 
3. Picsel Smart Office
 
Picsel Smart Office, kelimenin tam anlamıyla kendi küçük ama işlevi büyük diyebileceğimiz bir uygulama ve bu güzel uygulama bizim Office 2003 yada 2007 ile hazırlanmış dökümanlar, PDF formatındaki yazılar, resimler ve mail ile gelen eklentiler gibi çeşitli dosyaları görüntüleyebilmemizi sağlıyor.
 
 
4. Apex Launcher
 
Apex Launcher, Android'in klasik ana ekranından yada güncelleme beklemekten sıkılan kullanıcılar için üretilmiş gerçekten iyi bir launcher uygulaması. Uygulama telefonunuzu istediğiniz gibi kişiselleştirmenize olanak sağlarken, aynı zamanda da mümkün olduğunca stabil bir şekilde çalışıyor. Donma, kasma yada herhangi lag sorunu olmadan çalışan uygulama telefonunun görüntüsünden sıkılan kullanıcılar için güzel bir çözüm.
 
 
5. Google Hangouts
 
Şimdi burda Google Hangouts'u görenler, Skype'tan başka bir video konferans uygulamasına ne gerek var Skype yeterli değil mi diye sorabilirler. Skype tabi ki güzel bir program ama yazımızın başında da belirttiğimiz gibi bu yazımızın olayı daha iyi alternatifler. Peki Google Hangouts'un hangi özellikleri daha iyi? Öncelikle uygulamamız tamamen ücretsiz, ayrıca Skype'ın aksine birden fazla kişiyle video konferans yapmak için de fazladan ücret ödemeniz gerekmiyor. Google Hangouts aynı anda 10 kişiye kadar görüşme yapmaya olanak sağlıyor ve gerçekten harika bir video kalitesi sunuyor. Tüm bu özellikleri ile Google Hangouts uygulama marketinin olamasa da, gönüllerin şampiyonu olmayı başarıyor.
 
 
196500
Bu haberler ilginizi çekebilir