Phablet'ler Akıllı Telefonların Yerini Alabilir

Akıllı telefon pazarında ayrı bir kategorinin oluşmasını sağlayan Phabletler yakın gelecekte de yükselişini sürdürecek. Yapılan market araştırmalrına göre, Phablet'ler akıllı telefonların yerini alabilir ...
29 Ocak 2015 20:18
Phabletler Akıllı Telefonların Yerini Alabilir
Kimileri tarafından vazgeçilemeyen, kimileri tarafından da kaba bulunan ve tercih edilmeyen 5 inç'ten büyük ekrana sahip phabletler giderek kullanıcı kitlesini genişletiyor. Jupiter araştırma şirketinin kısa vadeli beklentileri, dev ekranlı cihazların pazar payını artırmayı sürdüreceği yönünde.
 
 
Her 5 akıllı telefondan 1'i phablet
 
Tahminlere göre, 2019 yılında phabletlerin akıllı telefon pazarındaki payı yüzde 20'yi aşacak. Bir başka ifade ile, her 5 akıllı telefondan biri phablet olacak. Jupiter verilerine göre, 4 yıl sonra yıllık tablet satışı 400 milyon adete ulaşacak. 
 
Ekran büyüklükleri artacak
 
Araştırma şirketinin tek tahmini phabletlerin pazar paylarına yönelik değil. Beklentiler, gelecek yıllarda şirketlerin amiral gemisi akıllı telefonlarının da ekranlarının giderek büyüyeceği yönünde.
 
Phablet sınıfı ölçüleri yenilenebilir
 
Markalar bu alanda çoktan bir seri yakalamış durumda. Aynı amiral gemisi modelin bir sonraki nesli genellikle bir önceki neslinden büyük ekranlı oluyor. Yıldan yıla süren bu artış phablet sınıfı ölçülerini bir parça daha yukarı taşıyabilir. Bakalım önümüzdeki dönemde phabletler beklenen başarılara imza atmayı başarabilecek mi?
shiftdelete
981162
Bu haberler ilginizi çekebilir