OnePlus'dan, Sony Mağdurlarına İş İmkanı

OnePlus'dan, Sony Mağdurlarına İş İmkanı. OnePlus One'ın CEO'su işsiz kalmakta olan 1000 Sony çalışanına, AR-GE merkezinde yeni iş teklif ediyor.
02 Şubat 2015 22:01
OnePlusdan, Sony Mağdurlarına İş İmkanı
Geçtiğimiz 2014 yılının en meşhur ve sansasyonel akıllı telefonu haline gelen OnePlus One'ın yarattığı fırtına halen dinmiş değil. Göreceli olarak daha uygun fiyatı ve güçlü donanımsal özellikleri ile öne çıkan cihaz, genel satışa sunulmadığı ve sadece davetiye sistemiyle edinilebilindiği için de çok konuşulur hale geldi.
 
 
Arada bir farklı kampanyalar ile herkesin satın alabileceği hale getirilen cihazın yeni modeli OnePlus Two'nun ise yolda olduğu söyleniyor. Üretici şirket OnePlus durumdan oldukça memnun ve hatta çok yakında özel bir merkez inşaa ederek kullanıma açacaklarını duyuruyorlar. Şirketin CEO'su olarak tanınan Carl Pei, Google+ üzerinden paylaştığı mesajda hem bu müjdeyi verdi, hem de ilginç bir davette bulundu.
 
Sony'nın tam tamına 1.000 akıllı telefon bölümü çalışanının işine son vermekte olduğunu hatırlatan CEO Pei, işsiz kalan kişilere Avrupa'da açılacak olan bu özel araştırma ve geliştirme binasında iş teklif etti. İşsiz Sony'lileri kendi bünyelerinde görmekten memnun olacaklarını söyleyen isim, OnePlus Two hakkında herhangi bir şey söylemedi.
 
Gelen son raporlar ise OnePlus Two akıllı telefonun 2015'in üçüncü çeyreğinde merhaba diyeceğini bildiriyor.
shiftdelete
473536
Bu haberler ilginizi çekebilir