OnePlus One Yasaklandı

OnePlus One yasaklandı !... Cyanogen ile ortaklığa giden Micromax, OnePlus One akıllı telefonun Hindistan genelindeki satışına yasak getirdi.
18 Aralık 2014 16:26
OnePlus One Yasaklandı
OnePlus One akıllı telefon Hindistanda'ki son günlerini yaşıyor. Şirketin açıklamasına göre OnePlus One, 15 gün sonra Amazon Hindistan üzerindeki satış olanağını yitirerek ülkeye tam anlamıyla veda edecek. Bu üzücü gelişmenin sebebi ise pek de şaşırtıcı değil.
 
 
Cyanogen ile ortaklığa giren Hindistanlı Micromax, CyanogenMod'un gücünü ardına alan OnePlus One'ı ülkede istemiyor. One akıllı telefonun arka yüzünde yer alan Cyanogen logosu ise bu talep için sunulan gerekçe olmuş.
 
OnePlus One yasaklandı
 
Delhi Yüksek Mahkemesi'nce onay alan talep, Micromax'in OnePlus'ı Hindistan sahnesinden sileceği anlamına gelebilir. Benzeri bir olay Xiaomi'nin başına gelmiş, markanın akıllı telefonları Hindistan'da yasaklanmıştı. Sebep ise 3G, EDGE ve AMR tabanlı patentlerin izinsiz kullanılması olarak gösterilmişti.
 
Geçtiğimiz günlerde başlayan Cyanogen ve Micromax ortaklığı OnePlus'ı şaşırtmış ve şirket her şekilde Hintli müşterilerine desteğe devam edeceklerini açıklamıştı.
shiftdelete
43247
Bu haberler ilginizi çekebilir