OnePlus One Özgürlüğüne Kavuştu

OnePlus'ın meşhur akıllı telefonu OnePlus One'ın Hindistan'da yaşadığı yasak yeni bir karar ile birlikte kaldırıldı ve bu şekilde OnePlus One özgürlüğüne kavuştu ...
27 Aralık 2014 14:22
OnePlus One Özgürlüğüne Kavuştu
OnePlus One'ın üreticisi OnePlus ile ortak iş yürüten Cyanogen bildiğiniz gibi Hindistan'da hiç beklenmedik bir kararla birlikte yerel bir marka olan Micromax ile anlaşmıştı. OnePlus durumdan dolayı çok şaşkın olduklarını bildirmiş ancak Hintli müşterilerine her daim destek olacakları sözünü vermişti.
 
 
Bu olaydan kısa bir süre sonra Micromax daha da şaşırtıcı bir hamle yaptı ve OnePlus One'ın üzerinde Cyanogen ismi, logosu bulunduğunu bahane ederek telefonun Hindistan'da yasaklanmasını talep etti. Şirket Hindistan'da Cyanogen'li Yu serisi akıllı telefonlar ile ilerlemek istiyor.
 
 
Mahkemeye açıklamada bulunan OnePlus kurucusu Carl Pei, Micromax ve Cyanogen arasındaki anlaşmadan son dakikada haberdar olduklarını ve şu günlerde cihazları için bir Android sürümü üzerinde çalıştıklarını söyledi. Mahkeme ise her iki taraftan da yazılı açıklama talebinde bulundu.
 
Şimdilik özgür kaldı
 
7 Ocak 2015'te yeni bir duruşma daha gerçekleşecek, OnePlus One'ın Hindistan'daki kaderi bu tarihte belli olacak. Yine de yargıçlar bu süreçte OnePlus One'ın ülke genelinde satışının devam etmesinde sakınca olmadığını, yasağın gereksiz olduğuna kanaat getirdiler. Kısacası akıllı telefon şimdilik özgürlüğüne kavuşmuş oldu.
shiftdelete
155403
Bu haberler ilginizi çekebilir