OnePlus, Lollipop İçin ROM Geliştiriyor

OnePlus,Lollipop için ROM geliştiriyor. Hindistan'da yaşadığı Cyanogen ve Micromax krizi sonrası OnePlus, akıllı telefonu için kendi Lollipop ROM'unu geliştirmeye başladı.
30 Ocak 2015 21:15
OnePlus, Lollipop İçin ROM Geliştiriyor
Akıllı telefonları One ile uzun süre boyunca dillerden düşmemeyi başaran OnePlus adlı telefon üreticisi marka bildiğiniz gibi Cyanogen Inc. ile ciddi bir sorun yaşamıştı. Cihazlarında CyanogenMod kullanan OnePlus, Cyanogen Inc'in Hindistan'da başka bir firma olan Micromax ile anlaşması sonucunda şok olmuş ve ortaklığın artık devam etmeyeceğini anlamıştı.
 
 
Yapılan açıklamalarda ise Android 5.0 Lollipop sürümü tabanlı CyanogenMod 12'nin çok yakında (muhtemelen gelecek Şubat ayında) OnePlus One telefonlar ile buluşacağı belirtildi. Bu versiyonun One için gelecek son CyanogenMod olmasının da muhtemel olduğu not düşülüyor.
 
OnePlus One sahiplerini asıl sevindirecek olan haber ise, üretici OnePlus'ın kendi firmware'i üzerinde çalışıyor olması. Söylenenlere göre şirket önümüzdeki ay, 12 Şubat'ta OnePlus One için hazırladığı OS tanıtacak. Paylaşılan yeni bir görselde de sistemin adının OxygenOS olacağı görülüyor.
 
Firmware'in ise açık, özelleştirilebilir, gereksiz içeriklerden arındırılmış olacağı eklendi. Kısacası karşımızda CyanogenMod benzeri bir içerik var gibi. OxygenOS tahmin edilebilineceği gibi Android 5.0 Lollipop sürümü üzerinde yükselecek.
 
Bakalım Lollipop'lu yeni OnePlus One'lar nasıl olacak?
shiftdelete
501918
Bu haberler ilginizi çekebilir