OnePlus 5'e Yeni Güncelleme!

OnePlus 5, önemli güncellemesine kavuşuyor. Yeni güncelleme ile OnePlus 5'ın 4K video kayıt desteği önemli ölçüde güçlenmiş olacak!
02 Ağustos 2017 10:15
OnePlus 5e Yeni Güncelleme!
Bundan yaklaşık bir ay önce OnePlus firması tarafından yayımlanacak bir güncelleme ile birlikte OnePlus 5'e 4K video kayıtlarında elektronik görüntü sabitleme özelliğinin ekleneceğinin sözü verilmişti. Firma bu sözü OxygenOS 4.5.7 güncellemesi ile tutmuş oldu.
 
EIS nedir? Nasıl çalışır?
 
Çünkü yayımlanan yeni güncelleme ile birlikte EIS desteği OnePlus 5'e eklenmiş durumda. Elektronik görüntü sabitleme özelliği tamamen yazılımsal bir geliştirme ve cihazda bulunan OIS yani optik görüntü sabitleme ile birlikte çalışıyor. Bu da video kayıtlarında çok daha yumuşak görüntülerin ortaya çıkmasını sağlıyor.
 
 
 
 
Tabii EIS'in çalışabilmesi için ciddi anlamda bir işlemci gücü gerekiyor ve bu yüzden çoğu akıllı telefon üreticisi de cihazlarının video kayıtlarını 1080p çözünürlükte maksimum 30 FPS ile yapılmasını sağlıyor. Tabii OnePlus 5'te bulunan Snapdragon 835 işlemcinin bu işin altından kalkabileceğini rahatlıkla söylemek de mümkün.
 
Güncellemede EIS dışında kablosuz ağ bağlantısında ve cihaz bekleme konumundayken batarya ömründe yapılan iyileştirmeler yer alıyor. Ayrıca OnePlus Slate adında bir yeni font da işletim sistemine eklenmiş durumda.
 
shiftdelete
483593
Bu haberler ilginizi çekebilir