OneDrive'dan 30 GB Depolama Alanı Bedava!

Microsoft'un bulut depolama servisi OneDrive, kullanıcılarına 30 GB ücretsiz depolama fırsatı sunuyor. İşte yapmanız gerekenler.
21 Eylül 2014 15:00
OneDrivedan 30 GB Depolama Alanı Bedava!
Bulut depolama servisleri arasında rekabet gittikçe artarken, Microsoft tarafında güzel bir kampanya başlatıldı. Microsoft, fotoğraflarını bulutta depolamayı tercih edenleri kendi servisine çekmek için OneDrive üzerinde ücretsiz 30 GB depolama alanı sunmaya başladı. 
 
iPhone kullanıcıları unutulmadı
 
Microsoft, blogunda yaptığı açıklamada telefonlarını iOS 8'e güncellemek isteyen iPhone kullanıcılarına da değindi. iOS 8'e güncellemek için gereken alanı oluşturabilmek için fotoğraflarınızı veya uygulamalarınızı silmenize gerek olmadığını vurguladılar. 
 
Tabi ki tahmin edeceğiniz üzere bu kampanya sınırlı bir süre için geçerli. Eylül ayının sonuna kadar geçerli olan bu fırsattan yararlanmak için yapmanız gereken şey ise OneDrive uygulamasının yüklenmesi ve daha sonra otomatik fotoğraf yükleme (kamera yedekleme) seçeneğinin açılması yeterli olacaktır. 
 
 
Hali hazırda kullanıcılara 15 GB depolama alanını kullanıcıya ücretsiz olarak veren OneDrive, otomatik yükleme özelliğini açan kullanıcılara 15 GB'lık bir film rulosu bonusu eklemiş olacak.
 
Tabi belirtmekte fayda var, bu seçeneği açtığınızda akıllı telefonunuz ile çektiğiniz tüm resimler anında OneDrive depolama alanınıza aktarılacağı için yeterli bir internet paketinizin olmasına dikkat etmelisiniz. Aksi taktirde beklenmeyen faturalarla karşılaşabilirsiniz.
 
Elbette bu fırsat sadece iOS kullanıcıları için geçerli değil. Aynı zamanda servisin Anroid, Windows Phone veya Windows uygulamalarını kullananlarda bu fırsattan yararlanabilecekler.
 
Rakiplerinde durum nasıl?
 
OneDrive'ın kullanıcıya sunduğu depolama alanını rakiplerle kıyaslamak gerekirse eğer, Dropbox şu anda sadece 2 GB alanı kullanıcısına ücretsiz olarak sunuyor. iCloud Drive'da 5 GB'a yükselen bu miktarı, 10 GB ücretsiz depolama alanı ile Box takip ediyor. Google Drive'da ise 15 GB depolama alanı kullanıcıya ücretsiz olarak sunulmuş durumda.
shiftdelete
424733
Bu haberler ilginizi çekebilir