One Plus 2 Batarya Konusunda Çuvalladı!

OnePlus firmasının çıkardığı ikinci akıllı telefon OnePlus 2 hayal kırıklığı yarattı. Batarya testlerinde çuvallayan OnePlus 2’nin performans sonuçları.
28 Ağustos 2015 12:21
One Plus 2 Batarya Konusunda Çuvalladı!
Geçtiğimiz sene satışa çıkardığı OnePlus modeliyle akıllı telefon pazarına hızlı bir giriş yapan OnePlus firması, takındığı agresif fiyat politikasıyla kendisine önemli bir kullanıcı kitlesi edinmeyi başarmıştı.
 
 
Türevi telefonlara göre yüksek bir performansa sahip olan OnePlus, düşük fiyatıyla dikkatleri üzerine çekmiş ve bu özellikleri nedeniyle amiral gemisi katili olarak lanse edilmeye başlanmıştı.
 
OnePlus firmasının yeni telefonu OnePlus 2 duyurulduğunda da kullanıcıların genel beklentisi selefiyle aynı başarıyı gösterebilmesi yönündeydi.
 
Snapdragon 810 yine sorun çıkardı!
 
Fakat OnePlus 2’nin ısınma sorunlarıyla ünlenen Snapdragon 810’la satışa sunulması kafalarda soru işaretleri oluşmasına neden olmuştu. Her ne kadar firma yetkilileri OnePlus 2’de kullanılan Snapdragon 810 yonga setlerinin ısınma sorununa yol açmayan yeni bir varyasyon olduğunu dile getirseler de bu söylem kullanıcıları tatmin etmemişti.
 
Geçtiğimiz gün ortaya çıkan bazı test sonuçları, kullanıcıların OnePlus 2’ye mesafeli yaklaşmakta ne kadar haklı olduklarını da su yüzüne çıkardı.
 
Aşağıdaki görsellerde One Plus 2’nin tam şarj olma süresini ve sarj tutma sürelerini görebilirsiniz.
 
 
 
Görsellerde de göründüğü üzere One Plus 2’nin şarj olma ve şarj tutma süreleri selefine göre son derece vasat görünüyor. Genel kitle bu durumun faturasını Snapdragon 810’a kesmiş durumda. One Plus 2’nin ağır şarj olmasını ve şarjının çabuk bitmesini birçok markanın başını yakan (özellikle de HTC’nin) Snapdragon 810’a bağlamış durumdalar. Bakalım OnePlus 2, selefinin ulaştığı satış başarısını yakalayabilecek mi?
shiftdelete
450866
Bu haberler ilginizi çekebilir