One M9 Kamera Testinden Sınıfta Kaldı

HTC’nin yeni amiral gemisi modeli One M9, DxOMark fotoğrafçılık testi uygulamasında iPhone 4s’ten bile düşük puan aldı! Test Sonuçları haberimizde...
25 Mayıs 2015 21:21
One M9 Kamera Testinden Sınıfta Kaldı
HTC geçtiğimiz yıl One M8’de kullandığı UltraPiksel teknolojisi ile kullanıcılarından olumsuz tepkiler almıştı. UltraPiksel teknolojisine sahip olan kamera; dengesiz ışık alımı, renk tonlarında farklılıklar gösterme ve Noise’lı fotoğraf çekme gibi problemlere neden olmuştu. Bu şikâyetlerden sonra HTC, yeni amiral gemisi On M9’da 20 Megapiksel çözünürlüğünde kameraya yer vermişti.
 
 
Ancak fotoğrafçılık test uygulaması DxOMark, One M9’un da kamera performansının beklenenin altında olduğunu ortaya koydu. DxOMark’tan 69 puan alan One M9, listenin 22. sırasında yer alıyor. Listeye baktığımızda Apple’ın 2011 yılında satışa sunduğu iPhone 4s’in bile bu testten 72 puan aldığını görüyoruz.
 
One M9’un kamerasının neden bu kadar düşük bir puan aldığı henüz bilinmiyor. Her şeyin Megapiksel olmadığı lensin kalitesinin fark yaratan en büyük unsur olduğu, bu test sonucu ile gözler önüne serilmiş oldu.
 
 
DxOMark sonuçlarının ilk sırasında Galaxy S6 Edge, ikinci sırasında Galaxy Note 4 ve üçüncü sırasında iPhone 6 Plus yer aldığını belirtelim.
shiftdelete
67357
Bu haberler ilginizi çekebilir