One M9 Isınma Sorununa Çözüm

HTC'nin yeni modeli One M9'un aşırı ısınma sorunu olduğu ortaya çıkmıştı. Gelen son bilgilere göre HTC bu sorunun çözümünü buldu.
21 Mart 2015 22:05
One M9 Isınma Sorununa Çözüm
HTC'nin 1 Mart tarihinde tüm dünyaya gösterdiği akıllı telefonu One M9, geçtiğimiz günlerde aşırı ısınma sorunu yaşadığı iddiasıyla gündeme gelmişti.
 
 
Tweakers sitesinin uyguladığı teste göre Qualcomm Snapdragon 810 işlemci kullanan HTC One M9, aşırı ısınma sorunları yaşıyordu ve bu sebepten ötürü piyasaya çıkması ertelenebilirdi. Son gelen haberler ise One M9 bekleyenlerin içini rahatlatacak türden.
 
 
One M9'un 55.4 dereceye kadar çıktığı iddia edilen One M9'un aşırı ısınma sorunu yapılan bir güncelleme ile çözülmüş durumda. HTC'nin iletişim müdürü Jeff Gordon ise bu haberler ilk ortaya çıktığında Twitter üzerinden yaptığı açıklamaya modelin henüz final sürümüne ulaşmamış olduğunu ifade etmişti.
 
XDA geliştiricilerinden Herwegan isimli bir kullanıcı One M9'daki ısı sorununun OTA üzerinden yayınlanan bir güncellemenin çözdüğünü belirtti. Termal geliştirmeleri ve kamera iyileştirmeleri sunan güncelleme sonrasında telefon şarjdayken bile 40 derece seviyesinde olduğunu söyledi.
 
 
Tüm bunların üzerine LlabTooFeR isimli kullanıcıda HTC'nin bölgelerin çoğu için One M9 yazılımını tamamladığını ve cihazların sevk edilmeye hazır olduğunu söyledi.
 
Görünen o ki HTC yaşadığı bu sorunu kısa bir süre içerisinde çözdü ve bekleyenlerin yüreğine su serpti.
shiftdelete
269375
Bu haberler ilginizi çekebilir