Nvidia'nın Shield tablet modeli internete sızdırıldı

Bir süre önce Nvidia'nın etkileyici bir mobil oyun cihazı üzerinde çalıştığının resmi ağızlardan doğrulanmasının ardından, bu cihazın ilk görselleri de internete sızdırıldı.
21 Temmuz 2014 17:25
Nvidianın Shield tablet modeli internete sızdırıldı
Evleaks tarafından sızdırılan görsel, yeni nesil oyun cihazının kapaklı el konsolundan ziyade bir tablet formatında karşımıza çıkacağını gösteriyor. Bu tabletin detayları da daha önce benchmark skorlarında ortaya çıkmıştı.
 
Tegra K1 yongasetinden gücünü alacağı belirtilen Nvidia Shield tableti 7.9 inçlik ekranında 2048x1536 piksel çözünürlük sunacak. İşletim sistemi olarak ise Android 4.4 KitKat sürümünün olacağı belirtiliyor. 
 
Tablet bağımsız olarak oyun indirip oynamanızı sağlarken, Kepler tabanlı ekran kartlarına sahip masaüstü ve dizüstü cihazlarından da oynadığınız oyunları ekranına yansıtabilmenize olanak tanıyacak. Nvidia Shield tablet modelinin genel itibariyle Tegra Note 7 modelindeki tasarım çizgilerini koruduğu görülüyor. 
 
Nvidia'nın Tegra K1 yongasetinin enerji tüketiminde biraz eli açık olduğu bilindiği için oyun odaklı bir tablet cihazında uzun süreli kullanım imkanının nasıl sunulacağı merak konusu. Firmanın kısa süre içerisinde tabletine resmiyet kazandırması bekleniyor.  
donanımhaber
863215
Bu haberler ilginizi çekebilir