Nokia'nın Geri Dönüşü Kesinleşti

Microsoft'un cihazlar bölümünü satın aldığı Nokia'nın geri döneceği hakkındaki dedikodular uzun bir süredir ortada. Ancak bugün gelen yeni haberlere göre Nokia'nın geri dönüşü kesinleşti...
19 Haziran 2015 14:34
Nokianın Geri Dönüşü Kesinleşti
2013 yılı Eylül ayında cihazlar ve servisler bölümü Microsoft tarafından satın alınan Finlandiyalı mobil cihaz üreticisi Nokia, bu kez resmen akıllı telefon pazarına geri dönüyor. Satış süreci sona erdikten sonra, Microsoft'un Lumia akıllı telefon serisinden ismini çıkardığı şirketin, pazara kendi markası ile dönüş yapacağı iddiaları ilk kez Nisan ayında ortaya atılmıştı. O dönemde yalanlama gelen iddialar şimdi doğrulandı.
 
 
İddialar resmen doğrulandı
 
Reuters haber ajansının verdiği bilgilere göre, şirket 2016 yılında kendi markası ile yeni akıllı telefonlarını satışa sunacak. Şirketin tepe yöneticisilerinden Rajeev Suri'nin verdiği bilgilere göre Nokia, kendi akıllı telefonlarını üretmeyi ve satışa sunmayı planlıyor. Bunun için Microsoft ile yapılan satış anlaşmasının süresinin dolmasının beklenmesi gerekiyor. Bu zorunluluk nedeni ile Nokia markalı cihazların 2016 yılında geleceği şirket tarafından belirtiliyor.
 
 
Eski CEO geri döner mi?
 
Nokia'nın üretim için uygun ortaklar arayacağını belirten Suri, yeni cihazlarının tedarikçisinin Foxconn olmayacağının da ipuçlarını verdi. Nokia etiketli modellerin nerede üretileceği hakkında henüz bir bilgi bulunmuyor. Microsoft'tan ayrılan eski CEO Steven Elop'un da tekrar Nokia'ya dönebileceği yönünde söylentiler de gündemde yer tutmaya başladı.  Bakalım Nokia cephesinden eskiye doğru bir hamle gelecek mi?
shiftdelete
521092
Bu haberler ilginizi çekebilir