Nokia N1 Yoğun İlgi Gördü

Apple iPad mini'yi anımsatan ve Android 5.0 Lollipop yüklü yeni Nokia N1 yoğun ilgi gördü ...
15 Ocak 2015 17:58
Nokia N1 Yoğun İlgi Gördü
Apple ürünlerinin kopyaları/benzerleri Çin’de oldukça meşhur. Bazı modelleri, iPhone ya da iPad’den ayırmak için tek yol aradaki bir iki farkı bulmak şeklinde bile olabiliyor. Ancak Nokia, Apple klonu adlı kategoriye kesinlikle girmeyen, kendine has tasarımları ile sahne alan bir marka olarak biliniyordu. Nokia N1’e kadar…
 
Otoritelere göre Nokia N1, tasarım anlamında Apple iPad mini’nin neredeyse aynısı. Android işletim sistemine sahip olması ise belki de aradaki tek fark. Ve küresel pazarlarda teknoloji raflarıyla tanışmaya da devam ediyor. En son olarak Çin’de satışına başlandı ve rekor satış gerçekleştirdi.
 
 
4 dakikada 20 bin adet sattı
 
Nokia N1, Çin’de satışına başlanmasının üzerinden sadece 4 dakika geçmesinin ardından 20 bin adet satış barajını geride bıraktı. Bu çarpıcı satış başarısının arkasında iPad mini’ye benzeyen Android’li bir tablete sahip olmak isteyen, üstelik Nokia gibi bilinirliği tepelerde olan bir üretici üzerinden bunu yapmak ön planda yer aldı. Elbette iPad mini’ye göre yaklaşık 140 dolar daha ucuz olması da önemli bir etkendi.
 
İddialı özelliklere sahip Nokia N1, 7.9 inçlik ekrana sahip. 2.3 GHz Intel işlemci, 2 GB RAM, 32 GB depolama ve Android 5.0 ile geliyor. Ayrıca 5300 mAh bataryası bulunuyor. Cihazda Lightning konnektörüne benzeyen süper küçük Type-C USB konnektörü de bir diğer öne çıkan artı durumunda.
 
Nokia’nın 15 Ocak’ta Avrupa ve Amerika pazarlarında satışına başlanılması bekleniyordu, ancak Çin’deki büyük talep sonrasında bu tarih ileriye atılabilir.
shiftdelete
818004
Bu haberler ilginizi çekebilir