Nokia N1 Raflardaki Yerini Aldı

Nokia'nın Microsoft'a satılmasından sonra ki ilk ürünü olan Nokia N1 Android 5.0 Lolipop ile raflarda ki yerini aldı.
25 Mayıs 2015 21:21
Nokia N1 Raflardaki Yerini Aldı
2010 yılında Nokia Corporation İcra Kurulu Başkanlığına getirilen Stephen Elop, o tarihten itibaren şirketin batması için elinden geleni yaparak bir yöneticinin nasıl "sabit fikirli" olmaması gerektiğini tüm dünyaya ispatladı.
 
 
 
Nokia Neden Satıldı?
 
Stephen Elop'un fantezisi şuydu; iOS tarafında Apple tek oyuncu, Android tarafındaysa Samsung pastanın çok büyük kısmını yemekte, Biz de Nokia olarak Windows Phone ekosisteminde tek oyuncu olalım.
 
Aslında bir noktaya kadar bu büyük yönetici mantığını anlamak oldukça mümkün ama bu noktada hiç kimse şunu sormadı mı bunu anlamak imkansız. Rakiplerimiz Samsung, LG ve HTC Windows Phone üretebilirken biz neden Android telefon da üretmeyelim?
 
Bu sorular sorulmadığı ve Nokia sadece Windows Phone işletim sistemini seçtiği için bir yazılımın bile 19 milyar dolara alıcı bulduğu bir ortamda "yok pahasına" Microsoft'a satıldı. 
 
Nokia, Microsoft'a satıldıktan sonra firmada Android ekosistemine bir ilgi, bir ilgi görünmeye başladı. Biz de Nokia arayı kapatıyor dedik! Lakin Nokia bunu bile tam olarak beceremedi ve Android çekirdeğine sahip telefonu Nokia X'i tanıttı. Nokia X, Android bir telefondu ama Google Market'i yoktu ve telefon takdir edersiniz ki başarılı olmadı.
 
 
Nokia Android Tablet N1 Piyasada
 
Nokia bu gün itibariyle Çin dışında N1'i ilk kez Tayvan'da satışa sundu. Android 5.0 ve Nokia Z Launcher arayüzüne sahip bu tabletin Google Markete sahip olduğunu da belirtelim. Telefon konusunda olmasa da Nokia doğru yolu bulmuş gibi görünüyor.
 
 
Nokia N1; Atom Z3580 işlemciye, 2 GB RAM'e, 7.9 inç boyutunda 2048x1536 çözünürlüğünde IPS LCD ekrana ve arkada 8 Megapiksel kameraya sahip. Ürünün fiyatı ise 270 dolar.
shiftdelete
216814
Bu haberler ilginizi çekebilir