Nokia N1 İle USB Devrimi

Nokia N1 ile USB devrimi ...Nokia'nın bugün tanıttığı yeni tableti Nokia N1, iki taraflı kullanılabilen USB Type-C konnektörünü kullanan ilk cihazlardan oldu.
18 Kasım 2014 23:19
Nokia N1 İle USB Devrimi
Büyük bir bölümünü Microsoft'a satan Nokia, "Nokia, Telefonlara Veda Ediyor" başlıklı haberimizde sizlere aktardığımız gibi bir daha akıllı telefon üretmeyeceğini açıklamıştı.
 
Ancak bu tamamen pazardan çekiliyoruz demek değil. Buna ispat olarak da Nokia'nın bugün düzenlediği Slush 2014 etkinliğinde tanıttığı Nokia N1 adlı Android işletim sistemine sahip tablet.
 
 
Nokia'nın bugün resmiyet kazandırdığı tableti N1, başarılı özelliklerle sahip olmasının yanında bir zamanların efsanesi olan Nokia'nın bilgi, birikim ve deneyimi ile bizlere güzel bir Android deneyimi sunacak gibi gözüküyor.
 
 
Cihazın teknik özellik tablosuna baktığımızda ise şu ana kadar hiç bir cihazda konumlandırılmamış olan çift taraflı kullanılabilir USB Type-C konnektörü görüyoruz. Gelecek nesil USB kablolarının standardı olan bu konnektörün Nokia N1'de yer alması oldukça güzel bir hamle.
 
Bir çok şirketin önümüzdeki CES (Tüketici Elektronikleri Fuarı) 2015'den itibaren Type-C USB konnektörü kullanan cihazları tanıtmasını bekliyoruz. Ancak Nokia'nın hızlı davranması onu ilk yaptı ve USB Type-C konnektörü cihazında sergileyen ilk yüksek profilli şirket oldu.
 
 
Ancak burada firmanın şöyle bir dezavantajı var. Nokia N1'in piyasaya çıkışı 19 Şubat 2015 tarihinde gerçekleşecek, yani her ne kadar USB Type-C konnetörüne sahip ilk cihazı tanıtmış olsa da görünen o ki piyasaya çıkan ilk cihaz Nokia N1 olmayacak.
shiftdelete
608605
Bu haberler ilginizi çekebilir