Nokia N1 Çin'de Görücüye Çıktı

Nokia N1 Çin'de görücüye çıktı ... Geçtiğimiz Kasım ayında Nokia tarafından tanıtılan N1 Tablet satışa çıkıyor.
25 Aralık 2014 16:10
Nokia N1 Çinde Görücüye Çıktı
Önemli departmanlarıının Microsoft tarafından satın alınmasından sonra piyasadan silineceği düşünülen Nokia, kısa zaman önce tanıttığı N1 Tablet ile tüm teknoloji dünyasını şaşırtmıştı.
 
Tanıttığı tabletin ardından Android işletim sitemi kullanan Nokia C1 adlı bir akıllı telefon üzerinde çalıştığı iddia da edilen şirketin, eski günlerine dönmek için çabaladığını söylemek mümkün.
 
İki taraflı kullanılabilen USB Type-C konnektörününü kullanacak ilk cihazlardan biri olması ile dikkatleri üzerine çekmeyi başaran N1, güçlü özellikleri ve kullandığı Android işletim sistemi ile kullanıcılar tarafından olumlu tepkiler almıştı. 
 
Gorilla Glass 3 ile korunan 2048 x 1536 çözünürlüğünde 7.9 inçlik bir ekrana sahip olan N1, 2.3 GHz hızında 64 Bit Intel Atom Z3580 işlemci, 2 GB RAM ve 32 GB dahili depolama gibi güçlü özellikler ile karşımıza çıkmıştı. 5300 mAh bataryanın yanı sıra Android 5.0 Lollipop da bulunan tablette, 5 Megapiksel ön ve 8 Megapiksel arka kamera da bulunmakta.
 
N1 Çin'de Satışa Çıkıyor!
 
N1 Tablet ilk tanıtıldığında dedikodular Şubat ayı içersinde piyasaya çıkması yönündeydi fakat beklenenden erken gelerek 7 Ocak 2015 tarihinde Nokia'nın Çin'de düzenleyeceği etkinlik ile satışa çıkıyor.
 
 
Sunduğu güçlü özelliklere karşın 250 Dolar gibi makul kabul edilebilecek bir fiyat etiketiyle çıkmasını beklediğimiz cihaz, fiyatı ile pazardaki rakipleri karşısında avantajlı bir konum elde edecek gibi görünüyor. Cihazın Çin dışına çıkıp çıkmayacağı hakkında yeni detayların düzenlenen etkinlikte paylaşılmasını bekliyoruz.
shiftdelete
740175
Bu haberler ilginizi çekebilir