Nokia Lumia 2520 Artık Üretilmeyecek!

Microsoft kıyıma devam ediyor... Nokia Lumia 2520, Surface 2 tableti gibi artık üretilmeyecek. İşte neden üretimine son verildiğinin sebepleri...
05 Şubat 2015 17:27
Nokia Lumia 2520 Artık Üretilmeyecek!
Aslında Microsoft, Windows 10 lansmanında Windows RT için bir güncelleme paketi hazırladıklarını ancak sürümün Windows 10'a yükseltilmeyeceğini açıkladığında sonun başlangıcı olduğu anlaşılmıştı. Windows 8 işletim sisteminin ARM versiyonu olarak görülen ancak kırpılmış bir sürüm olduğu için optimize edilmeyen uygulamaları çalıştıramayan Windows RT, tüketiciden de tepki görmüştü. Bu bakımdan satışları çok kısıtlı kaldı ve hayal kırıklığı yarattı. 
 
Steve Ballmer'ın da emekliliğindeki en büyük etken olarak görülen Windows RT faciası sonrasında Microsoft anlaşılan temiz bir sayfa açmak ve problemleri geçmişte bırakmak istiyor. Windows RT sonrasında ARM desteği Windows 10 ile sunulmaya devam edecek. 
 
Surface 2 ve Lumia 2520 modelleri stoklar tükenene kadar satışa devam edecek. Sonrasında ise bir başarısızlık öyküsü olarak tarihin tozlu rafları arasına kalkacak. Lumia 2520 halen 199$'dan başlayan fiyatlar ile satılmaktaydı.  
donanimhaber
326268
Bu haberler ilginizi çekebilir