Nokia Collection'da Veda Etti

Microsoft tarafından satın alındıktan sonra akıllı telefon cephesinde adının silinmeye başlandığı Nokia, bir başka mecrada daha ismini kaybetti. Nokia Collection'da veda etti ...
16 Kasım 2014 14:01
Nokia Collectionda Veda Etti
Microsoft tarafından satın alınan ve sahip olduğu pek çok şeyi Amerikalı şirketin hükmü altına sokan Nokia bir başka mecradan daha silindi. Kısa süre önce çıkan haberler Nokia markasının akıllı telefonlardan silineceğini, Microsoft'un Lumia ile devam edeceğini öğrenmemizi sağlamıştı.
 
 
Şirketin CEO'su ise geçtiğimiz gün yaptığı açıklamada Nokia'nın akıllı telefon pazarına gerçek anlamda veda ettiğini, artık bu isim adı altında yeni telefonlar göremeyeceğimizi söyledi. Sosyal medyadan da silinmeye başlanan Finlandiyalı marka artık uygulama marketinde yer almıyor.
 
 
Amerikalı Microsoft, Windows Phone mağazasında Nokia'nın sunduğu uygulamaları temsil eden Nokia Collection başlığını kaldırdı ve yerine Lumia Collection'ı koydu.
 
Böylece Lumia Collection artık sadece Lumia telefonlara özel olan Windows Phone uygulamalarının adı oldu. Bir başka deyişle Samsung ve HTC'nin Windows Phone modelleri, pek çok Lumia uygulamasına veda edecek. Uygulamalardan sadece küçük bir gurup bu diğer markaların WP cihazlarında çalışacak.
shiftdelete
970821
Bu haberler ilginizi çekebilir