Nokia 8'e Android 8.1 Geliyor!

Nokia, amiral gemisi telefonu Nokia 8 için Android 8.1 sürümünü test etmeye başladı.
24 Ocak 2018 10:16
Nokia 8e Android 8.1 Geliyor!
Amiral gemisi modeli Nokia 8 için Android 8.0 Oreo sürümünü geçtiğimiz yıl Kasım ayında yayınlayarak birçok rakibini güncelleme hızı konusunda geride bırakan HMD Global, bu kez Nokia 8 için Android 8.1 çalışmalarına başladı.
 
Şirketin ürün sorumlusu Juho Sarvikas‘ın, Twitter üzerinden Nokia 8 için Android 8.1 Oreo testlerinin başladığını açıklaması ile birlikte, Nokia Beta Labs‘a üye olan cihaz sahipleri güncelleme uyarısı ile karşılaşmaya başladılar.
 
Nokia 8 için Android 8.1 Oreo testleri başladı!
 
1.55 GB boyutundaki güncelleştirme ile cihaz üzerinde bazı küçük değişiklikler gerçekleşiyor. Ocak ayı güvenlik yamalarını cihaz ile buluşturan güncelleştirme ile birlikte, ayarlar ve güç menüsünde tasarımsal değişiklikler meydana geliyor.
 
 
Kullanıcıların eleştirilerine maruz kalan hamburger emojisi, Android 8.1 ile birlikte düzeltiliyor. Bluetooth ile pil yüzdesinin görüntülenmesine imkan tanınırken, test sürecinin ne kadar süreceği hakkında tahmini süre verilmedi.
 
Beta sürümlerine ulaşmak isteyen Nokia kullanıcılarının yapması gerekenler aslında oldukça basit.  Şirketin Beta Labs sayfasından kayıt yaptırdıktan sonra cihazın IMEI numarasını ve GSM operatörü bilgisini girmek yeterli.
 
shiftdelete
640607
Bu haberler ilginizi çekebilir