Nexus 9 Yakında Çıkıyor!

Farklı bir kamera teknolojisiyle geleceği söylenen Nexus 9'dan gelen yeni haberler var! Nexus 9 büyük bir ihtimalle ekim ayında satışa sunulacak.
17 Eylül 2014 16:10
Nexus 9 Yakında Çıkıyor!
HTC'nin bir Nexus tablet üzerinde çalıştığına dair söylentiler aylardır ortalarda dolanıyordu ve bazı yeni söylentilere göre birkaç hafta içinde Nexus 9'u görebiliriz.
 
Brezilya'daki bir HTC üretim fabrikasından sızdığı düşünülen bilgiye göre, geçen senenin yeni Nexus 7'sinin devamı niteliğinde olacak bir tablet üzerinde çalışılıyor. Adı "Nexus 9" olması beklenen tabletin, 8 Ekim'deki HTC medya etkinliğinde ilk tanıtımının yapılması bekleniyor. Yine söylentilere göre, tablet Nvidia'nın en son mobil işlemci teknolojisi olan Tegra K1'i kullanacak.
 
Tegra teknolojisinin kullanılacağı, Nvidia'nın geçen hafta yaptığı resmi bildirisinde onaylanmıştı ve burada Nexus 9'un varlığı da doğrulanıyordu.
 
Tüp
 
Google ve HTC, Nexus 9'da kullanılacak olan yeni "tüp şeklindeki" ve su geçirmez 16MP kamera ile farklı bir şey deniyor. Ayrıca, kamerasının bir geniş açı görüntüleme özelliği var ve bu cep telefonunuzdan kontrol edilebiliyor. Bu bağlantı için bir Android cihaza veya iPhone'a sahip olmanız yeterli, muhtemelen bağlantı WiFi veya Bluetooth üzerinden gerçekleşecektir.
 
HTC, bu sene Selfie odaklı bir cep telefonu çıkarmayı da planlıyor. Onu da, aynı HTC organizasyonunda görmemiz mümkün.
 
Cihazın diğer kesinleşmeyen özellikleri ise şöyle: 3GB RAM, 16GB dahili hafıza (microSD ile 128GB daha eklenebilir), Google'ın henüz resmi ismi olmayan Android L işletim sisteminin 64 bit sürümü, ve muhtemelen 9 inç'lik 1080p ekran.
chip
483540
Bu haberler ilginizi çekebilir