Nexus 6'nın Fiyatı Uygun Olacak

Google ve Motorola’nın birlikte üreteceği düşünülen akıllı telefon Nexus 6’nın fiyatı hakkında ilginç bir iddia ortaya atıldı. Nexus 6'nın Fiyatı Uygun Olacak ...
04 Ekim 2014 21:00
Nexus 6nın Fiyatı Uygun Olacak
Google ve Motorola’nın birlikte üreteceği düşünülen akıllı telefon Nexus 6’nın fiyatı hakkında ilginç bir iddia ortaya atıldı. Cihazın fiyatı öncüllerinden farklı olabilir.
 
Nexus 6'nın Fiyatı Şaşırtabilir
 
Google ve Motorola’nın ortak projesi olduğu düşünülen ve geçtiğimiz haftalarda çeşitli sızıntılarda karşılaştığımız Nexus 6 ya da diğer adı ile Nexus X’in fiyatı hakkında ilginç ama doğruluk payı yüksek bir iddia ortaya atıldı. Bu zamana kadar rakiplerine oranla daha uygun fiyattan satılan Nexus cihazları, artık o kadar uygun fiyatlı olmayabilir. 
 
 
Detaylara girmeden önce Nexus serisinin ortaya çıkış amacına bir bakalım. İlk olarak 2010 yılının başında, HTC tarafından üretilen Nexus One ile hayatımıza giren Nexus cihazlar, Android geliştiricilerine en güçlü donanımı uygun fiyattan satmayı amaçlıyordu.
 
 
İlk cihazda bu amaca pek ulaşılamasa da, Samsung tarafından üretilen Nexus S, uygun fiyat ile güçlü donanımı buluşturmayı başarmıştı. Bu durum Nexus 4’te tepe noktasına ulaşmış ve cihaz rakiplerinin yarı fiyatına satışa sunulmuştu.
 
Nexus serisi akıllı telefonlar Nexus 4’e kadar genelde uygulama geliştiricilerin ilgisini çekerken, Nexus 4’ten sonra son kullanıcının da ilgisini yavaş yavaş çekmeyi başardı. Güçlü telefon için küçük bir servet harcamak istemeyen kişiler, Nexus serisine yönelmeye başladı ve bu yöneliş Nexus 5’te tavan yaptı.
 
 
Android Authority editörlerine göre bunun farkında olan Google, Nexus 6’da geliştiriciler yerine son kullanıcıyı hedefleyecek. Bu sebepten dolayı Motorola tarafından üretilecek cihazda daha kaliteli malzeme kullanılacak ve dolaylı olarak fiyat yükselecek.
 
Üretim maliyeti fazla
 
Büyüyen ve çözünürlüğü artan ekran başta olmak üzere, çeşitli donanımlar Nexus 6’nın maliyetini arttıracak. Cihazın satış fiyatına da yansıyacak olan bu maliyet artışı, gözünüzü çok korkutmasın çünkü Nexus 6 yine rakiplerinden daha uygun fiyata satışa sunulacaktır ama Nexus 4 ve Nexus 5’te olduğu gibi yarı yarıya fiyat etiketi ile karşılaşmamız biraz zor gibi gözüküyor.
technolabs
648149
Bu haberler ilginizi çekebilir